Oyunlarda düşük GPU kullanımı

213082

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar böyle bir sıkıntı yaşamıyordum daha önce, ta ki işlemciyi overclock edene kadar. Şimdi overclocku geri çektim. İşlemci sıcaklığı 57 derece yükte. İşlemci kullanımı %60, ekran kartı kullanımı %0-%10 arası gidip geliyor. GTA 5'te 30 FPS alıyorum. Önceden 50 60 FPS alıyordum darboğaz oluyordu ama bu kadar olmuyordu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben HD 7850 kullanıyorum. Lol ve bazı oyunlarda gpu kullanımı çok düşük(yüksek grafiktede düşük grafiktede 30'larda). Bu yüzden 15fps falan aldığım oyunlar bile oluyor 60 FPS üstünde almam gerekirken grafikleri falan yükseltiyorum yine 15 FPS falan bazı oyunlarda ne artıyor ne düşüyor ekran kartı kullanımı hep 10-15 falan FX4100 işlemcim var darboğaz yaptığını düşünmüyorum sadece bazı oyunlar için geçerli nedense. Mesela far cry primal oynarken gpu kullanımı 99 falan FPS de doğal olarak 60 falan. Mad max'e giriyorum 10 FPS ,15 FPS bakıyorum GPU kullanımı 10-15 falan sanki sınırlanıyomuş gibi bir şey, tam performansta çalışsa 60 FPS'i görücem sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum, yardım eder misiniz?
Düşük GPU kullanımı olan oyunlar( Düşük FPS)
MAD MAX,PROTOTYPE 2,PUBG LİTE,LOL,GTA 5 (lol ve gta 5 en azından 30 FPS'lerde çalışıyo diğerleri 10 FPS falan normalde, GTA 5'de lol'de ve diğerlerinde 60 FPS'i görmesi gerekir.
Olması gereken gpu kullanımında olan oyunlar( Yüksek FPS)
Valorant, Far cry primal, NFS Mostwanted 2, RAFT, Zula.
MSAA X8 yapıyorum. GPU kullanımı %50 ve %100 arası dolaşıyor ama FPS 30'u zor görüyor bu seferde. Bilgisayarı aldığım zamanlar böyle birşey yoktu. Virüs bulaşma ihtimali varmı?
Sorunu çözebildinizmi? Çok önemli

Son düzenleme:

Geri
Yukarı