Oyunlarda düşük GPU kullanımı

Seth

Kilopat
Yer
Karaman
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Amd fx 8320 4.20 Ghz
Ekran Kartı: Amd Sapphire Nitro Plus Rx 580
Ram: 16 Gb Ddr 3 1600 Mhz
Anakart: Asus M5a97 le R.2
Depolama: 480 Gb Ssd 1+1 Tb Wd Hdd
Soğutucu: Gamepower skadi 240 mm sıvı soğutucu
Saygı değer arkadaşlarım bazı oyunlarda ekran kartı kullanımı %20 25 arası bir kullanım var işlemci kullanımım ise %15 20 arası ve FPS düşüşleri yaşıyorum ne yaptım ise düzeltemedim bütün oyunlarda olmuyor mesela CS GO, Paladins, League of Legends gibi oyunları Full ayarlarda herhangi bir FPS sorunu yok ve ekran kartı kullanımı %90 95 gbi CPU kullanımı %10 15 ama PUBG ETS 2 NFS heat gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı %10 20 civarında. Bilgisayarıma yeni format attım tüm sürücüler güncel oyunlar orijinal.
İşletim sistemim:
İşlemci: AMD FX 8320 3.50 GHz (4.10 OC)
Ekran kartı: AMD R9 270.
RAM: Kingston 2*4 8 GB RAM.
Depolama: Kingston 120 GB SSD.
Depolama: WD 1 TB HDD.
Anakart: ASUS ASUS M5A97.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben HD 7850 kullanıyorum. Lol ve bazı oyunlarda gpu kullanımı çok düşük(yüksek grafiktede düşük grafiktede 30'larda). Bu yüzden 15fps falan aldığım oyunlar bile oluyor 60 FPS üstünde almam gerekirken grafikleri falan yükseltiyorum yine 15 FPS falan bazı oyunlarda ne artıyor ne düşüyor ekran kartı kullanımı hep 10-15 falan FX4100 işlemcim var darboğaz yaptığını düşünmüyorum sadece bazı oyunlar için geçerli nedense. Mesela far cry primal oynarken gpu kullanımı 99 falan FPS de doğal olarak 60 falan. Mad max'e giriyorum 10 FPS ,15 FPS bakıyorum GPU kullanımı 10-15 falan sanki sınırlanıyomuş gibi bir şey, tam performansta çalışsa 60 FPS'i görücem sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum yardım eder misiniz?
Düşük GPU kullanımı olan oyunlar( Düşük FPS)
MAD MAX,PROTOTYPE 2,PUBG LİTE,LOL,GTA 5 (lol ve gta 5 en azından 30 FPS'lerde çalışıyo diğerleri 10 FPS falan normalde, GTA 5'de lol'de ve diğerlerinde 60 FPS'i görmesi gerekir.
Olması gereken gpu kullanımında olan oyunlar( Yüksek FPS)
Valorant, Far cry primal, NFS Mostwanted 2, RAFT, Zula.
Seninkine benziyo sorunlar. Çözebildinizmi?

Geri
Yukarı