Oyunlarda düşük GPU kullanımı sorunu

Salih Ş

Centipat
Technopat ailesine selamlar!
Masaüstü bilgisayarımda düşük GPU sorunu yaşıyorum. Oyunlar oynanmıyor. FPS çok düşük alıyorum.
Ekran kartı: ASUS GTX 750 Ti 2 GB.
İşlemci: AMD FX 6100 six Core.
Monitörüm: Vievsonic 24 Inc 144 Hz.
Denemediğim şey kalmadı. Oyunları yüksek veya düşük ayarlarla oynamam bir şeyi değiştirmedi.
OC yapmama rağmen çözemedim.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20200425_194932.jpg
    20200425_194932.jpg
    2,7 MB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben HD 7850 kullanıyorum. Lol ve bazı oyunlarda gpu kullanımı çok düşük(yüksek grafiktede düşük grafiktede 30'larda). Bu yüzden 15fps falan aldığım oyunlar bile oluyor 60 FPS üstünde almam gerekirken grafikleri falan yükseltiyorum yine 15 FPS falan bazı oyunlarda ne artıyor ne düşüyor ekran kartı kullanımı hep 10-15 falan FX4100 işlemcim var darboğaz yaptığını düşünmüyorum sadece bazı oyunlar için geçerli nedense. Mesela far cry primal oynarken gpu kullanımı 99 falan FPS de doğal olarak 60 falan. Mad max'e giriyorum 10 FPS ,15 FPS bakıyorum GPU kullanımı 10-15 falan sanki sınırlanıyomuş gibi bir şey, tam performansta çalışsa 60 FPS'i görücem sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum yardım eder misiniz?
Düşük GPU kullanımı olan oyunlar( Düşük FPS)
MAD MAX,PROTOTYPE 2,PUBG LİTE,LOL,GTA 5 (lol ve gta 5 en azından 30 FPS'lerde çalışıyo diğerleri 10 FPS falan normalde, GTA 5'de lol'de ve diğerlerinde 60 FPS'i görmesi gerekir.
Olması gereken gpu kullanımında olan oyunlar( Yüksek FPS)
Valorant, Far cry primal, NFS Mostwanted 2, RAFT, Zula.
Sende olan sorunun aynısı,sorunu çözebildinizmi?

Ben HD 7850 kullanıyorum. Lol ve bazı oyunlarda gpu kullanımı çok düşük(yüksek grafiktede düşük grafiktede 30'larda). Bu yüzden 15fps falan aldığım oyunlar bile oluyor 60 FPS üstünde almam gerekirken grafikleri falan yükseltiyorum yine 15 FPS falan bazı oyunlarda ne artıyor ne düşüyor ekran kartı kullanımı hep 10-15 falan FX4100 işlemcim var darboğaz yaptığını düşünmüyorum sadece bazı oyunlar için geçerli nedense. Mesela far cry primal oynarken gpu kullanımı 99 falan FPS de doğal olarak 60 falan. Mad max'e giriyorum 10 FPS ,15 FPS bakıyorum GPU kullanımı 10-15 falan sanki sınırlanıyomuş gibi bir şey, tam performansta çalışsa 60 FPS'i görücem sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum yardım eder misiniz?
Düşük GPU kullanımı olan oyunlar( Düşük FPS)
MAD MAX,PROTOTYPE 2,PUBG LİTE,LOL,GTA 5 (lol ve gta 5 en azından 30 FPS'lerde çalışıyo diğerleri 10 FPS falan normalde, GTA 5'de lol'de ve diğerlerinde 60 FPS'i görmesi gerekir.
Olması gereken gpu kullanımında olan oyunlar( Yüksek FPS)
Valorant, Far cry primal, NFS Mostwanted 2, RAFT, Zula.
Sende olan sorunun aynısı,sorunu çözebildinizmi?
Aynısını bende yaşadım lütfen yardımcı olun

Yeni konular

Geri
Yukarı