Oyunlarda ekran kartı kullanımı %4

Efe İleri

Hectopat
Merhabalar, oyun oynarken gördüğüm kadarıyla GPU sadece %3-%5 arası kullanılıyor. Bunu arttırmanın bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız nedir? Değerleri hangi programdan aldınız?

Ekran kartınız nedir? Değerleri hangi programdan aldınız?

Ekran kartım MSI GTX 1060 3GB, darboğazdan dolayı böyle yapıyor. Aslında sormam gereken darboğazı kısmen nasıl azaltabilirim?
Ekran kartı ve işlemci modeliniz nedir?

Ekran kartım: GTX 1060 3GB
İşlemcim: i3 2100 3.10 GHz

İşlemcinin kötü olduğunun ve darboğaz yaptığının farkındayım en kısa sürede değiştireceğim. Sorum değiştirmeden önce darboğazı nasıl azaltabilirim?

Ekran kartım MSI GTX 1060 3GB, darboğazdan dolayı böyle yapıyor. Aslında sormam gereken darboğazı kısmen nasıl azaltabilirim?

İşlemcinin kötü olduğunun ve darboğaz yaptığının farkındayım en kısa sürede değiştireceğim. Sorum değiştirmeden önce darboğazı nasıl azaltabilirim?

Aga yeni işlemci almayı deneyebilirsin.

Hocam ayarları veya çözünürlüğü düşürürseniz yük işlemciye biner. O yüzden çözünürlüğü en yükseğe alın. Ve ayarları da arttırın. Ekran kartınıza olan yük artacaktır. Bu sayede bir nebze de olsa darboğaz azalır.

Bu arada yüzde 4 ve yüzde 5 kullanım hiç normal değil. MSI Afterburner'dan işlemci ve ekran kartı kullamınızı atar mısınız?
Bu arada yüzde 4 ve yüzde 5 kullanım hiç normal değil. MSI Afterburner'dan işlemci ve ekran kartı kullamınızı atar mısınız?

Oyun sırasında bunları yapın.

Ekran kartının değerlerini düşürebilirsin. Aynı OC ile yükselttiğimiz gibi değerlerini düşür dengelenecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı