Oyunlarda ekran renkleri değişiyor

Abranas

Hectopat
Herhangi bir oyuna girdiğimde renkler sürekli değişiyor. Öyle bir şey ki bu sefer masaüstünün de rengi değişiyor. Kırmızı olması gereken yer mavi, mor olması gereken yer pembe oluyor vb. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Daha önce hiç karşılaşmamıştım böyle bir sorunla. Ekran görüntüsü almaya çalışınca da düzeliyor, gerçekten çok garip.
APU sistem kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir oyuna girdiğimde renkler sürekli değişiyor. Öyle bir şey ki bu sefer masaüstünün de rengi değişiyor. Kırmızı olması gereken yer mavi, mor olması gereken yer pembe oluyor vb. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Daha önce hiç karşılaşmamıştım böyle bir sorunla. Ekran görüntüsü almaya çalışınca da düzeliyor, gerçekten çok garip.
APU sistem kullanıyorum.
Görüntü aktarımı için hangi kabloyu kullanıyorsunuz?

APU sistem kullanıyorum.
İmkanın varsa televizyona bağla bilgisayarı ve öyle test et. Eğer yine yaparsa ekran kartı sürücüsü ayarlarını kontrol et. Ayar bulamazsan DDU ile kaldırıp yeniden kur sürücüyü. (Beta sürücü kurma.)

Görüntü aktarımı için hangi kabloyu kullanıyorsunuz?
Vga kablosunu kullanıyorum, bunlar windows güncellemesi sonrası oldu güncelleme ile ilgili olabilir mi ?
Monitörde sıkıntı olmadığından emin misiniz? Bir de ekran kartı sürücülerini DDU ile kaldırıp WHQL driverları kurun.
Eminim. Windows güncellemesinden sonra olmaya başladı zaten. Dediklerinizi deneyeceğim.
İmkanın varsa televizyona bağla bilgisayarı ve öyle test et. Eğer yine yaparsa ekran kartı sürücüsü ayarlarını kontrol et. Ayar bulamazsan DDU ile kaldırıp yeniden kur sürücüyü. (Beta sürücü kurma.)

Hocam belli başlı oyunlarda oluyor. Mesela Warband'da olmazken Dead Cells'te renkler değişiyor kırmızılar mavi vs. oluyor.

Son düzenleme:
Maalesef 2020 Kasım sonrası driverlar da bunu yaşıyorum. Driver bazlı sorun bu
sorun windows renk filtereleri ile driver uyumsuzluğu

Son düzenleme:

Geri
Yukarı