Oyunlarda FPS düşüklüğü

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Selam herkese. Arkadaşlar bilgisayarımda son zamanlarda özellikle FPS düşüşü yaşıyorum. Yani daha önceden Call of Duty Modern Warfare 3 Ultra ayarda 40 FPS civarı alırken şimdi 20-30 FPS almaya başladım. Kaldı ki Darksiders II'de 50 FPS ile oynuyordum. Şimdi hareketli sahnelerde 23 FPS'e kadar düştü. Sistem özelliklerim imzamda yazıyor. Yaptıklarımı yazayım :
-Ekran kartı güncel.
-Direct X güncel.
-Bios güncel.
Daha başka ne yapmam gerekli ?

HD 4850 de FPS düşüklüğü yaşarsın, çünkü artık günümüzde HD 6850 bile yetersiz kalabiliyor bu günün oyunlarında. V-sync en iyi ekran kartında bile sorun yaşatır, belki onu kapatmalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tür özellikler genelde kapalı. Ancak hepsini geçtim, Darksider II oyununda grafikleri ayarlamıyorsunuz. Normalde zaten V-sync, MSAA gibi özellikleri hep düşük tutuyorum zaten. Ancak ben bazı oyunlarda hiç özelliğe dokunmadım. Sorun olmazken sorun olmaya başladı.

Yaptım. Bulunan virüsleri temizledi ancak sorun devam ediyor. Bu arada BIOS'u güncelledikten sonra Clear CMOS yapamamıştım. Çünkü Jumper ları bulamadım. Bu bir sorun oluşturur mu ?

HD 4850'yi temizlemen gerek. FPS düşüşü ısınmadan kaynaklanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bu işlemi yapayım Recep abi. Bir sorum olacak, kartın üzerindeki fanı çıkartınca termal macunu yenilememiz şart mıdır? Öyle değil ise şimdi kartı söküp temizleyeceğim de :)

Şart değil fakat sıkışmadan dolayı kenarlara yayılmış macunu ortada toplarsan iyi olur. Bir de vidaları abartmadan, ama iyicene sık.
Tamam teşekkürler durumu buraya tekrardan bildiririm.

Recep abi videodaki olayı uyguladım. Pek gözle görülür bir fark olmadı. Sanırım durumu kabullenip kalanı ile idare edicem :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı