Oyunlarda Grafik Ayarlarını Değiştirince Performans Farkı Olmuyor

Discorama Music

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Dj,Arranger,Music Producer
Selamlar,
RX580 Nitro, i7 3770K ve 16 GB RAM sahibiyim. Monitorum ise yeni aldigim Samsung CHG 70 / 2K HDR VA panelli efsane arkadasimiz. Soyle bir durum soz konusu, genellikle Overwatch ve Call of Duty oynuyorum, grafik ayarlarinda goruntuyu 2K’ya cektigimde 1080P deki performansin aynisini veriyor FPS dususu neredeyse olmuyor sayilir fakat grafik ayarlarini en dusuk seviyeye cektigimde de performans artisi olmuyor, CPU darbogazi olabilir diye baktim fakat hep yuzde 30-40 larda calisiyor, ayrica karsilastirmasini yaptim yuzde 0.1 darbogaz ihtimali gorunuyor testlerde.

Bu performans sorunu neden olur? 2K ve Full HD arasinda ayarlari acip kistigimda ciddi bir performans farki olmali fakat yok, ayrica hep 120-130 FPS seviyelerinde geziniyor bazen stabil 144 ve 156 FPS aliyorum onu da anlamis degilim. Bu arada monitor 144 gorunuyor ama display based yapinca 156 FPS sabitliyor sanirim o.c soz konusu.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin genel kullanımına mı baktınız? Çekirdeklerden birisi bile %90'ın üstüne çıkıyorsa darboğaz olabilir çünkü söylediğiniz şeyler darboğaz belirtileri. Tüm çekirdekleri ve threadlere bakabilir misiniz oyun içi verileri kaç oluyor diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı