RTX 4060 sistemde RDR2 grafik ayarlarını değiştirince donuyor

İşletim sistemi
Windows 11

684117

Picopat
RAM
2 x 16 GB - DDR4 - 3200MHz
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 4060 100W
İşlemci
Intel Core i5 12450H
Arkadaşlar, ben oyunda hiçbir ayar yapmadım daha. Ama grafik kısmından bir ayar değiştirince oyun can çekişiyor. Bilgisayarda bir sorun yok. Arkada istediğim uygulamayı açıp istediğimi yapabiliyorum. Oyun DirectX12'de ve ben bunu Vulkan'a çekeceğim. 144 Hz yapacağım ve tam ekran yapacağım. Grafik ayarlarını yükselteceğim ama hiçbir şey yapamıyorum ayarlarda. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değiştirip oyuna restart atar mısınız?

Denedim olmadı ama nasıl oldu bilmiyorum. Türkçe yama kuruluydu, ben de font sorununu bari çözeyim deyip font dosyası RAR'ını indirdim kurdum ve düzeldi. 2 gündür buna uğraşıyordum böyle saçma sapan bir şey ile düzelmesi çok garip oldu. Teşekkür ederim yine de.

Denedim olmadı ama nasıl oldu bilmiyorum. Türkçe yama kuruluydu, ben de font sorununu bari çözeyim deyip font dosyası RAR'ını indirdim kurdum ve düzeldi. 2 gündür buna uğraşıyordum böyle saçma sapan bir şey ile düzelmesi çok garip oldu. Teşekkür ederim yine de.

Hocam konudan bağımsız bendeki grafikler ultrada olmasına rağmen çöp gibi görünüyor. Hiç denk geldiniz mi böyle olaya.

Valla bende de aynısı oluyor bazen. Bugün DLSS kapatarak girmeyi deneyeceğim. DLSS quality açmama rağmen ışık bir geliyor bir gidiyor felan. Anlamadım ben de.

Valla bende de aynısı oluyor bazen. Bugün DLSS kapatarak girmeyi deneyeceğim. DLSS quality açmama rağmen ışık bir geliyor bir gidiyor felan. Anlamadım ben de.
Tekrar yükledim ya da YouTube videolarını denedim de çok bi değişme yok. İnsanların videolarında da yere yakın durduklarında çok da güzel görünmüyor. Bilmiyorum beklemtim çok büyüktü ondan böyle kötü sandım sanırım.

Arkadaşlar, ben oyunda hiçbir ayar yapmadım daha. Ama grafik kısmından bir ayar değiştirince oyun can çekişiyor. Bilgisayarda bir sorun yok. Arkada istediğim uygulamayı açıp istediğimi yapabiliyorum. Oyun DirectX12'de ve ben bunu Vulkan'a çekeceğim. 144 Hz yapacağım ve tam ekran yapacağım. Grafik ayarlarını yükselteceğim ama hiçbir şey yapamıyorum ayarlarda. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve bugün çözdüm. Yardım etmek istedim.
Sistem:
  • RTX 3050 Ti
  • 32 GB RAM DDR4
  • i7 11800H

Ben oyuna başlayalı yaklaşık 1 ay oldu. Oyunu oynuyordum ben de bu sorunu yaşamaya başladım ve çok rahatsız edici olduğunun farkındayım. Ben de bunu araştırıp buldum çözümü.
RDR2 grafik ayarlarında altlarda gelişmiş ayarlar var. Orada grafık API kısmında DirectX12 yerine Vulkan'a alın ve biraz bekleyip kaydedin. 1 FPS olsa da biraz sabredip kaydedin. Sonra oyundan çıkın, kaydedip ondan sonra geri girin. Sorun düzelmiş olacaktır. Ben böyle çözdüm sorunu. Umarım çözersiniz.

Geri
Yukarı