Oyunlarda İşlemci Hızının Düşmesi Nasıl Çözülür?

YusufBK

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: i5-11400H Tiger Lake Core
Ekran Kartı: GTX 1650 4GB GDDR6 128-bit
RAM: 1x32GB 3200MHz
Meslek
Öğrenci
Selamlar;
İşlemcim ekran kartıma göre nispeten daha iyi, boştayken Turbo'yla 2.99 GHz hıza kadar çıkabiliyor ama herhangi bir oyun açtığımda (bazen programlara oluyor) işlemci 1.40 GHz hıza kadar düşebiliyor, sanırsam ekran kartına öncelik verildiğinden. Bunu nasıl çözebilirim?

İşlemci: AMD A6 9225 Radeon R4
Ekran Kartı: AMD Radeon R4 Graphics

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar;
İşlemcim ekran kartıma göre nispeten daha iyi, boştayken Turbo'yla 2.99 GHz hıza kadar çıkabiliyor ama herhangi bir oyun açtığımda (bazen programlara oluyor) işlemci 1.40 GHz hıza kadar düşebiliyor, sanırsam ekran kartına öncelik verildiğinden. Bunu nasıl çözebilirim?

İşlemci: AMD A6 9225 Radeon R4.
Ekran kartı: AMD Radeon R4 Graphics.

Sıcaklığı düşürseniz olmaz.

Sıcaklığı düşürseniz olmaz.
Sıcaklık değerimi Afterburner ile ölçtüm hocam, hangi oyun olduğu önemli olmaksızın 60 dereceden yukarı çıkmadı. Ek olarak bilgisayarım dizüstü, onu belirteyim.

İşlemci desteği olup olmadığını bilmiyorum ama deneyin.

İşlemci desteği olup olmadığını bilmiyorum ama deneyin.
Deneyeceğim hocam, teşekkür ederim.

Oyunu açtıktan sonra kademeli olarak işlemci sıcaklığının yükselmesi ile beraber frekans düşüşü gerçekleşiyorsa bunu önlem olarak bilgisayar otomatik gerçekleştiriyordur.

İşlemciyi iyi soğutursanız desteklediği en yüksek seviye frekansta çalışacaktır eğer sorun yazdığım sorunsa.

Oyunu açtıktan sonra kademeli olarak işlemci sıcaklığının yükselmesi ile beraber frekans düşüşü gerçekleşiyorsa bunu önlem olarak bilgisayar otomatik gerçekleştiriyordur.

İşlemciyi iyi soğutursanız desteklediği en yüksek seviye frekansta çalışacaktır eğer sorun yazdığım sorunsa.
Anladım hocam, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı