Oyunlarda NAT type strict

İşletim sistemi
Windows 10

AtillaBal123

Hectopat
Daha fazla  
GTA 5, For Honor oynuyorum ve internette söylenen çoğu çözümü denedim. Port açtım, DMZ açtım, upnp açtım. Fakat çözüme varamadım. Ne yapabilirim?

Port açmış olmanıza rağmen CGN IP denilen havuza dahilseniz belirlediğiniz portlara çıkış yapamazsınız. IP adresinizi kontrol edin, modeminizdeki adres ile uyuşmuyorsa havuz IP lerinden birinden internete giriyorsunuz demektir. Sırf bu yüzden statik IP almak durumunda kaldım.

Modem
Port açmış olmanıza rağmen CGN IP denilen havuza dahilseniz belirlediğiniz portlara çıkış yapamazsınız. IP adresinizi kontrol edin, modeminizdeki adres ile uyuşmuyorsa havuz IP lerinden birinden internete giriyorsunuz demektir. Sırf bu yüzden statik IP almak durumunda kaldım.
Arayüzde görünen IP ile aynı IPye sahibim

Modem

Arayüzde görünen IP ile aynı IPye sahibim
Superonline'da sık yaşadığım problem. GTA 5 için yaşadım. Her yolu denedim. Önünde 2 seçenek var;

• Statik IP satın al.
  • Modem resetle, düzelmezse tekrar resetle (Düzelene kadar resetle).
Bunun dışında çözüm bulamadım maalesef.

Superonline'da sık yaşadığım problem. GTA 5 için yaşadım. Her yolu denedim. Önünde 2 seçenek var;

• Statik IP satın al.
Bunun dışında çözüm bulamadım maalesef

• Statik IP satın al.
Bunun dışında çözüm bulamadım maalesef.
önceki modemimde de aynı sıkıntıyı yaşıyordum. değişince aynı sıkıntı devam etti. galiba statik ip satın almak tek çözüm teşekkürler.

Peki nasıl emin oldun port görünmediğine? Bir servis çalışmıyorsa port görünmez bu normaldir.
Port görünüp görünmediğini test edelim.
Adım 1 > programı İNDİR
Adım 2 > D diskine at
Adım 3 > CMD Yönetici olarak aç
Adım 4 > D: yaz (Enter tuşuna bas)
Adım 5 > iperf3.exe -s -p 21 komutunu gir ( Ben burada 21 portunu ele aldım sen istediğini yazabilirsin. Port sitelerinden kontrol et açık gözüküyorsa sorun yoktur gözükmüyorsa modemden port yönlendirme yap. Yaptıktan sonra görünüyorsa sorun yok demektir.)

Son düzenleme:
Peki nasıl emin oldun port görünmediğine? Bir servis çalışmıyorsa port görünmez bu normaldir.
Port görünüp görünmediğini test edelim.
Adım 1 > programı İNDİR
Adım 2 > D diskine at
Adım 3 > CMD Yönetici olarak aç
Adım 4 > D: yaz (Enter tuşuna bas)
Adım 5 > iperf3.exe -s -p 21 komutunu gir ( Ben burada 21 portunu ele aldım sen istediğini yazabilirsin. Port sitelerinden kontrol et açık gözüküyorsa sorun yoktur gözükmüyorsa modemden port yönlendirme yap. Yaptıktan sonra görünüyorsa sorun yok demektir.)
yaptım hocam açık durmuyor iyi ki demişsiniz. port yönlendirmeden yapmama rağmen neden açık değil ki
port yönlendirmede burası var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
yaptım hocam açık durmuyor iyi ki demişsiniz. port yönlendirmeden yapmama rağmen neden açık değil ki
port yönlendirmede burası var.
Yaptıktan sonra modemi kapatıp açtın mı belki düzelebilir? Eğer portu doğru düzgün açıp yine de olmuyorsa CGN IP havuzundasın demektir. Yani senin İP adresini birden fazla kişi aynı anda kullanıyor ondan öyle.

Yaptıktan sonra modemi kapatıp açtın mı belki düzelebilir? Eğer portu doğru düzgün açıp yine de olmuyorsa CGN IP havuzundasın demektir. Yani senin İP adresini birden fazla kişi aynı anda kullanıyor ondan öyle.
hocam her port açtığımda modemi kapatıp açıyorum.
Statik IP almak zorundayım galiba. Başka yol varsa söyleyebilecek var mı acaba?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı