Oyunlarda objenin gölgesi yaklaşınca belirginleşiyor

GtxSahibi

Femtopat
Daha fazla  
Tüm oyunlarda aynı problemi yaşıyorum.

Grafikleri çoğunlukla ultraya alıyorum. FPS düşmesi rahatsız etmediğinden olayı GTX 980 ekran kartım var. Şimdi sorun şu:

Ben yürüyorum, ilerideki obje gölge yakinlastikca ortaya çıkıyor veya düzeliyor. Sürekli oluyor. Ekran kartında problem olduğunu düşünmeye başladım. Monitörle bir alakası var mıdır? 1440X900 kullanıyorum. Birkaç defa da açtım yine aynı. NVIDIA'dan da her şeyi uygulamaya göre ayarlansin diye ayarlıyorum ama hiçbir şey yok. Yine ayni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm oyunlarda aynı problemi yaşıyorum.

Grafikleri çoğunlukla ultraya alıyorum. FPS düşmesi rahatsız etmediğinden olayı GTX 980 ekran kartım var. Şimdi sorun şu:

Ben yürüyorum, ilerideki obje gölge yakinlastikca ortaya çıkıyor veya düzeliyor. Sürekli oluyor. Ekran kartında problem olduğunu düşünmeye başladım. Monitörle bir alakası var mıdır? 1440X900 kullanıyorum. Birkaç defa da açtım yine aynı. NVIDIA'dan da her şeyi uygulamaya göre ayarlansin diye ayarlıyorum ama hiçbir şey yok. Yine ayni.

Sisteminizi atar mısınız.

Sisteminizi atar mısınız.
İşlemci i7 4770k 3.4
Ram 12
Ekran kartı GTX 980
Oyun uzaktaki objelerin gölgesini kaliteli hesaplayıp gereksiz işlem gücü kullanmak istememiş olabilir.
Yani eski oyunlarda olsa bir nebze mesela assasins Creed 2 de karşıdaki bina yok kaplamasi yaklaşınca kendine geliyor ki bana göre bu da bir sorun ama rdr de oluyor kafamı çevirdikçe gölge gidiyor sudaki yansıma yine kamerayı çevirince benimle gidiyor anlamsız bir durum içerisindeyim

Yeni konular

Geri
Yukarı