Oyunlarda Olmasını İstemediğiniz, Sevmediğiniz Şeyler

Ubisoft'a laf atıyorsunuz ama Ubisoft olmasa PC'ye oyun çıkmıyor neredeyse. Adamlar en azından devamlı olarak oyun çıkarıp piyasayı boş bırakmıyorlar. Çamur atmanın mânası yok, istemeyen oynamaz. Son zamanlardaki oyunları da gayet iyi bana kalırsa AC: Odyssey olsun, Origins olsun, Watch Dogs 2 olsun.

Uzun lafın kısası bence Ubisoft'un Far Cry 5/New Dawn dışında yakın zamanda çıkmış tüm oyunlarının gideri var.

Benim en sinir olduğum olay ise Timed Exclusive muhabbeti, Epic Store'a özel oyunlar olsun RDR2'nin PC'ye sonradan gelecek olması olsun. Bunlar canımı sıkıyor, yani ben RDR2'yi PC'de oynayacağım sen niye PS4'e önceden çıkartıp beni o tarafa aldırmaya itiyorsun.
Biz oyun çıkarmasına laf atmıyoruz, biz istiyoruz ki her yaptığı oyunun tanıtım fragmanını boyayıp süsleyip önümüze sunmasın. Oyun çıkmadan yok efendim bu böyle, şu şöyle ama oyun çıkınca...

Madem o kadar büyük bir şirketsin, o kadar şey vaat ediyorsun yap. E, tamam o zaman o kadar oyun yapıyor, oyunları her daim güncel tutuyor ama neden oyunun sonu R6 Siege gibi oluyor? herkes R6 Siege'in sonunu ne olduğunu iyi biliyor. Madem o kadar uğraşıp oyun yapacaksın, yapacağın oyuna "BÜYÜK FİX GÜNCELLEMESİ" getiriyoruz diye 5000 hata daha ekleme. (Operation Health) Yapacağın oyunda hatasız çıksın be Ubisoft.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Özellikle Unreal Tournament serisinde, değişik silahları seçerek öldürebileceğimiz askerlerin duvarların içinden bir hayalet gibi (Bunu bizim gözle görmemiz gerekirdi, çünkü oyunun realitesi biraz zayıflamış oluyor) çıkıp gözümüzün tam önüne ve bizim karşımıza savaşmak ve ölmek üzere gelmesidir. Bazen konsantrasyonum zayıflayıp örneğin çok boş bulunduğumda duvardan askerlerin bu oyuna özel şekliyle çıkmasıdır diyerek istemeden bunu kabulleniyorsunuz, bu ani çıkması çok mantıksız gelse bile.

Ancak kendimce bu şekilde de olmamalıydı, bize sezdirmeden veya bizim hiç göremeyeceğimiz çok uzak noktalardan ve ya da çok uzak duvarlardan bu askerler çıkabilmeliydi, kendi görüşüme göre. Oynadığım oyunlar sadece nostaljik türdeki 2000'li yılardan kalan Personel-Shot türündeki (Quake 3 Arena türündeki) bazı oyunlardır.

Gerçek hayattaki trafikte dikkatinizi veya sürpriz risklerdeki (tehlikeli ve ışıksız kavşaklar gibi) mevcut refleksinizi olumlu yönden, bu ani tehlikelere veya sürpriz olaylara karşı biraz artırabildiği, bu konuda araştırma yapabilen bilim adamlarınca da kanıtlanmıştır. Beyinle ilgili hastalıkların (Parkinson, alzemhaymır, vb.) oluşması riskini bulmaca çözmek gibi olumlu yönde de engelleyebilmektedir. Bu yüzden de eğlenceden veya sıradan bir adrenalinden ziyade bu amaçla düzenli olarak bu oyunları oynuyorum. Kolay gelsin.

Özellikle Unreal Tournament serisinde, değişik silahları seçerek öldürebileceğimiz askerlerin duvarların içinden bir hayalet gibi (Bunu bizim gözle görmemiz gerekirdi, çünkü oyunun realitesi biraz zayıflamış oluyor) çıkıp gözümüzün tam önüne ve bizim karşımıza savaşmak ve ölmek üzere gelmesidir. Bazen konsantrasyonum zayıflayıp örneğin çok boş bulunduğumda duvardan askerlerin bu oyuna özel şekliyle çıkmasıdır diyerek istemeden bunu kabulleniyorsunuz, bu ani çıkması çok mantıksız gelse bile.

Ancak kendimce bu şekilde de olmamalıydı, bize sezdirmeden veya bizim hiç göremeyeceğimiz çok uzak noktalardan ve ya da çok uzak duvarlardan bu askerler çıkabilmeliydi, kendi görüşüme göre. Oynadığım oyunlar sadece nostaljik türdeki 2000'li yılardan kalan Personel-Shot türündeki (Quake 3 Arena türündeki) bazı oyunlardır.

Gerçek hayattaki trafikte dikkatinizi veya sürpriz risklerdeki (tehlikeli ve ışıksız kavşaklar gibi) mevcut refleksinizi olumlu yönden, bu ani tehlikelere veya sürpriz olaylara karşı biraz artırabildiği, bu konuda araştırma yapabilen bilim adamlarınca da kanıtlanmıştır. Beyinle ilgili hastalıkların (Parkinson, alzemhaymır, vb.) oluşması riskini bulmaca çözmek gibi olumlu yönde de engelleyebilmektedir. Bu yüzden de eğlenceden veya sıradan bir adrenalinden ziyade bu amaçla düzenli olarak bu oyunları oynuyorum. Kolay gelsin.
Oynanış zevkini yok edebilir.

Merhaba dostlarım, herkesin oyunlarda görmekten bıktığı klişeler vardır. Konunun amacı oyunlarda olmasını istemediğiniz, sevmediğiniz o klişelerin neler olduğunu yazmanız.

Tek başımıza eğitimli yüzlerce askeri öldürmek. Ben cidden bıktım bu tarzdan. Oyunun verdiği 10 görevin illa ki 1 tanesi bir üsse, gizli bir yere sessizce sızmaktır. Tamam hadi o kadar yüzlerce eğitimli askerin arasından arkadaşlarını 3 metre yanında öldüre öldüre ilerlemeyi başardın, yapay zeka çöptür vs. ama nasıl olur da bir çatışma çıkartıp o yüzlerce askerin hepsini temizlersin? :) Temizlersin, destek ekip gelir onları da temizlersin.

Eminim sizlerinde bu tarz bıktığı şeyler vardır.
ping ve hile onun dışında her şeye çözüm var

Yeni konular

Geri
Yukarı