Oyunlarda paket kaybı sorunu

Meteexd

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bende paket kaybı sorunu var oyunda bir anda paket kaybım %100 oluyor ve oyunu oynayamıyorum birkaç test yaptım ve aynı sorunu yaşayan bir arkadaşa sordum. Testlerimde paket kaybı sorununun upload hızından kaynaklı olduğunu buldum ama aynı sorunu yaşayan arkadaşa sorduğumda bana modemden kaynaklı olduğunu ve modemi değiştirmem gerektiğini söyledi. Şimdi sizlere testlerimi nasıl yaptığımı anlatayım: Modem arayüzüne giriş yapıp manuel olarak normalde internet sağlayıcımdan bana gelen 3 Mbps upload hızını kısıtlayarak 2 Mbps'ye çektim ve hem 3 Mbps iken hem de 2 Mbps iken testler yaptım (packetloss testi sitesinden, hem de oynadığım oyunda) testler sonucunda 2 Mbps upload hızında bariz bir şekilde paket kaybı fazla olduğunu gördüm sizce modemi değiştirmeli miyim yoksa upload hızı yüksek olan bir sağlayıcıya mı geçmeliyim? Şöyle bir sorun da var evimde altyapı yok bu yüzden interneti kablosuz olarak alıyoruz. İnternet sağlayıcıma paket kaybı sorununu söylediğimde bana: Sizin eve internet kablosuz olarak geldiği için paketler havada kayboluyor o sorun bu yüzden yapılabilecek bir şey yok dedi sizce hangisi doğru ve ne yapmalıyım? 1 aydır bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Normal internette gezerken sorun olmuyor ama oyun oynarken çok rahatsız ediyor.

Geri
Yukarı