Superbox oyunlarda paket kaybı sorunu

Yoğunluk akşam 20:00 ile 24:00 arası oluyor. Gece 24:00'ten diğer gün akşam 20:00'ye kadar çok iyi olur, gün içerisindede iyi olur, ama akşam yoğunluktan dolayı kötü oluyor. Bende öyleydi, sizde olmayabilir, belkide 1-2 saatlik problem oldu sizde. Bu akşamda deneyin. Umarım sorun çıkmaz, 5-6 gün deneyin, baktınız olmadı, iptal edersiniz, tabi ki sizin bileceğiniz bir durum, ben diğer konunuzda ayrıntılı olarak, uzun uzadısıya yazdım. Hayırlısı.
Evet okudum.Çok teşekkür ederim iki konuda’da verdiğin bilgiler için.

Ben telefonun paylasimindan defalarca oyun oynadim saat farketmeden. Ping sorunu da olmadı packet loss da. Acaba daha iyi çeken bir yere koymanız falan mi gerekiyor? Ya da dahili anten yetersiz daha güçlü bir anten almanız gerekebilir.

Ben telefonun paylasimindan defalarca oyun oynadim saat farketmeden. Ping sorunu da olmadı packet loss da. Acaba daha iyi çeken bir yere koymanız falan mi gerekiyor? Ya da dahili anten yetersiz daha güçlü bir anten almanız gerekebilir.
Ben harici antende aldım. Anten hiç bir şeye yaramıyor. Her bölgede baz istasyonunun sinyal kalitesi ve o baz istasyonuna bağlanan kişi sayısı aynı değil sonuçta. Yoğunluk fazla ve sinyal kalitesi düşükse farketmiyor. Baz istasyonu benim eve 124 metre mesafedeydi, superbox pencerenin önünde, istasyonu görür durumdaydı. Evin içindeki konum ile alakası var, ama sonuç ortadaydı. Ben iade ettim. Şu anda sabit 100/4 fullimitsiz fiber kullanıyorum, 4 ms ping. Mis gibi. 89 TL.

Ben harici antende aldım. Anten hiç bir şeye yaramıyor. Her bölgede baz istasyonunun sinyal kalitesi ve o baz istasyonuna bağlanan kişi sayısı aynı değil sonuçta. Yoğunluk fazla ve sinyal kalitesi düşükse farketmiyor. Baz istasyonu benim eve 124 metre mesafedeydi, superbox pencerenin önünde, istasyonu görür durumdaydı. Evin içindeki konum ile alakası var, ama sonuç ortadaydı. Ben iade ettim. Şu anda sabit 100/4 fullimitsiz fiber kullanıyorum, 4 ms ping. Mis gibi. 89 TL.
Hocam senin yorumlarını okuyunca baya çekinmiştim. E devletten baktığımda benim evime 1 KM den yakın mesafede baz istasyonu olmadığını söylüyor, zaten Turkcell de altyapınız müsait değil dedi. Başka adrese istedim.
Evime 150-200 metre mesafede bir baz istasyonu gördüm buna rağmen.

Dün kullanmaya başladım TT'a göre pingim daha düşük, akşam da test ettim. Pİng,Lag, paket kaybı yok. Hız her saatte stabil. Şu an çok memnunum umarım böyle devam eder.
Bölgemde Superbox kullanan olduğunu sanmıyorum, zaten Turkcell de kullanan pek yok. Yoğunluğun az olduğu yerlerde tercih edilmesi gerekiyor demek ki.
Modem full cekiyor. Özel bir yer de seçmedim, direkt eski modemin olduğu yere koydum. odanın tam ortasında.

beyler ben türknet kullanıcısıyım pingim iyi ama günün belirli saatleri(12:00-23:00 arası) packet loss ve düşük hız problemi yaşıyorum. 35mbps vdsl kullanıyordum teknik ekip bana 16 mbps e düşür düzelir dedi bende düşürdüm, başka modem denedim ama hala aynı problemi yaşıyorum. ne yapabilirim? türknetten ayrılsam düzelir mi? yoksa altyapıdan kaynaklı bir problem midir, öyle ise ne yapmam lazım? teşekkürler.

beyler ben türknet kullanıcısıyım pingim iyi ama günün belirli saatleri(12:00-23:00 arası) packet loss ve düşük hız problemi yaşıyorum. 35mbps vdsl kullanıyordum teknik ekip bana 16 mbps e düşür düzelir dedi bende düşürdüm, başka modem denedim ama hala aynı problemi yaşıyorum. ne yapabilirim? türknetten ayrılsam düzelir mi? yoksa altyapıdan kaynaklı bir problem midir, öyle ise ne yapmam lazım? teşekkürler.
Bölge yoğunluğunla alakalı bir şey. Farklı sağlayıcıya geçsen bile aynı hattı kullanacaksın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı