Paket Kaybı - Oyunlarda ping sorunu

Jaizen

Kilopat
Yer
İzmir, Turkey
2-3 aydır TTNet faturasını ödemediğim için internetim kapalıydı. 3 gün önce açtırdığım internetimde ping sorunu yaşıyorum LoL ' de ping 500 ün altına inmiyor. Download 1 ay öncesine kadar 6MBps ye çıkarken, şuan 3MBps zor görüyorum. Müşteri hizmetlerini dün de bugünde aradım. Dün santralden halledeceklerini söylediler halletmediler bugün aradım yapacağımız bir şey yok diyorlar. Alt yapı ile ilgiliymiş 1 ay öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu diyorum yapacağımız bir şey yok buradan kontroller normal görünüyor diyorlar. Yapacağınız iş işmi dedim kapattım yüzlerine. Paket kaybı resmi ;

Hocam yapmanız gereken şey her saat ya da en azından her gün arayacaksınız kontrol etmesi için birileri gönderilene kadar. Arkadaşım bu şekilde başarıya ulaşmıştı.

Siz yine de ne olur ne olmaz diye hat kablosunu ve modem ile bilgisayar arasındaki bağlantı kablonuzu (LAN) değiştirin, varsa evin içinde farklı telefon yuvalarında deneyin modemi.

Benimle ilgili problem olduğunu sanmıyorum. 2 masaüstü bilgisayar var evde diğerinde de aynı sorun var. Göndericeğiniz servis falan var mı diye sordum hayır yok gibi cevaplar verdi geçiştirdiler yani.

Hocam en yakınınızdaki santralin numarasını alana kadar uğraşın ve onların başını ağrıtın. Yapabileceğimiz bir şey yok deseler de uğraşmalısınız.

Yıllarca 6 mbitte bağlantı kopması yaşamadan erişim sağladığınızı son bir kaç gün içerisinde böyle olduysa sorunu çözmelerini isteyin. Muhtemelen santral tarafında port kaynaklı bir sorun yaşıyorsunuz. Tek çözümünüz malesef müşteri hizmetleri

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı