Oyunlarda paket kaybı

• Konuyu başlatan 2001
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 1B

2001

Kilopat
Daha fazla  
1679179626851.png

İndirme yaparken 11.2- 12 mb/sn ile indiriyor ancak sorunum tamamen oyunlarda pingim yüksek PUBG'de paket loss oluyor, sürekli bazen %50'yi görüyor. Servis sağlayıcım UyduNet elimde hem Infinity hem de Hong Kong modeli olan 2 modemde mevcut 2 modemde de QoS yok, galiba ne yapabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç bir çıktı almışsınız upload yaparken buffer yapmayıp download tarafında 100+ fark koyması çok ilginç.

Paket kaybının nedeni büyük ihtimalle siz oyun oynarken ağdaki diğer kullanıcılar buffera sebep oluyor bu yüzden de kayıp yaşıyorsunuz gibi. Normal koşullarda bu kadar buffer olmaması gerekli modem kiralık diye tahmin ediyorum değişim isteyebilirsiniz ama tavsiyem en azından QoS destekli bir router alıp modemi bridge moda alıp kullanmanız olur bu cihazların Router tarafı hep kötü oluyor.

Modem arayüzünden download için hafif bir kısıtlama yapın. 1'er Mbps şeklinde kısıtlamaya devam et.

İlginç bir çıktı almışsınız upload yaparken buffer yapmayıp download tarafında 100+ fark koyması çok ilginç.

Paket kaybının nedeni büyük ihtimalle siz oyun oynarken ağdaki diğer kullanıcılar buffera sebep oluyor bu yüzden de kayıp yaşıyorsunuz gibi. Normal koşullarda bu kadar buffer olmaması gerekli modem kiralık diye tahmin ediyorum değişim isteyebilirsiniz ama tavsiyem en azından QoS destekli bir router alıp modemi bridge moda alıp kullanmanız olur bu cihazların router tarafı hep kötü oluyor.

Önerebileceğiniz, özellikle oyun için güzel bir router var mı? Telefonda Wi-Fi kopması da yaşıyorum bütçe maksimum 1.000 TL.

Modem arayüzünden download için hafif bir kısıtlama yapın. 1'er Mbps şeklinde kısıtlamaya devam et.

UyduNet modemleri QoS desteklemediği için kısıtlama yapamıyorum.

Araştırdığıma göre genel olarak Türkiye üzerinden a-a-fra serverine bağlandığımız zaman paket kaybı oluyor yabancıları çoğunluk olarak a-Z-fra serverine atıyor senin bildiğin bir çözüm yöntemi var mı QoS ayarı olarak?

Eki Görüntüle 1706844

İndirme yaparken 11.2- 12 mb/sn ile indiriyor ancak sorunum tamamen oyunlarda pingim yüksek PUBG'de paket loss oluyor, sürekli bazen %50'yi görüyor. Servis sağlayıcım UyduNet elimde hem Infinity hem de Hong Kong modeli olan 2 modemde mevcut 2 modemde de QoS yok, galiba ne yapabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
PUBG'de uzun zamandır pkt loss sorunu var, iletiyoruz ama herhangi bir iyileşme olmadı.

Bu hangi sitenin görüntüsü?

Bufferbloat and Internet Speed Test - Waveform

Oyunla alakalı herkeste oluyor paket loss.

Oynadığım diğer arkadaşlarda olmuyor mesela 2 kişi aynı şehirde birisinde var birisinde yok bende var onlarda yok serverdan desem onlarda da olurdu acaba bende mi sorun diye test yapıp konu açtım.

PUBG'de uzun zamandır pkt loss sorunu var, iletiyoruz ama herhangi bir iyileşme olmadı.

Diğer arkadaşlarımda hiç olmuyor olsa da 2-3 dk sonra onlarda sorun çözülüyor ama bende devam ediyor.

Geri
Yukarı