Oyunlarda ping dalgalanması

Yeni bir Ethernet kablosu almıştım. 1 haftadır kullanıyorum. 1 haftadır hiçbir sıkıntı yaşamadım. Çok memnundum. Ama bugün oyunlarda saçma sapan bir şekilde Ethernet kablosu bağlamış olmama rağmen pingim dalgalanıyor. Rocket League oynuyorum, top ışınlanıyor. Among Us oynuyorum, oyuncular ışınlanıyor. 300-400 ms ping değerlerini görüyorum. Bugüne kadar bu kabloyla hiç böyle bir sorun yaşamadım. Bugün neden böyle olmuş olabilir? Eğer bu teknik bir sorunsa çözümü var mıdır?

Net: Türk Telekom.
Bende aynı sorundan etkileniyorum. Pingin yanı sıra paket kaybıda alıyorum. Büyük ihtimal sende de paket kaybı oluyor dostum ışınlanmalar onun belirtisi olabilir.

İnternetten pek anlamıyorum. Hatta hiç anlamıyorum. Paket kaybı dediğiniz olay tam olarak nedir?
Loss. Mesela CS:GO oynuyorsanız net_graph_1 yazdığınızda loss: %0 gibi bir ibare var. Bu 0'dan yükselirse sizin bilgisayarınızla ana sunucu arasında gönderilen paketlerden bazıları gönderilemiyor ve alınamıyor demektir. Örneğin %5 olursa 100 adet gönderilen dosyanın 5'inden cevap alınamaz ve bazı sorunlar ortaya çıkar. Örneğin arkanız dönük spawn olabilirsiniz, lag girebilir vs.

Sadece oyunlarda yaşamıyorum. Discord'da konuşmalarda ses kesilmeleri duyuyorum. Hatta sol alttaki bağlantı göstergesi kırmızıya düşüp tekrar yeşile çıkıyor. Net bir dalgalanma var. Eminim. Ama nedenini bilmiyorum.

Sadece oyunlarda yaşamıyorum. Discord'da konuşmalarda ses kesilmeleri duyuyorum. Hatta sol alttaki bağlantı göstergesi kırmızıya düşüp tekrar yeşile çıkıyor. Net bir dalgalanma var. Eminim. Ama nedenini bilmiyorum.
Hocam bir hız testi yapın, paket kaybı var bence arkadaşın dediği gibi.

Hocam bir hız testi yapın, paket kaybı var bence arkadaşın dediği gibi.
Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı