Ping dalgalanması

bizzatben

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 1.5 aydır özellikle Valorant'ta çok büyük ping sorunları yaşıyorum pingim hiç sabit değil bir 160 oluyor bir 40'a düşüyor sonra tekrar yukseliyor. Upload ve downlandim gayet yüksek düzelmesi için internet kablosu aldım ama nafile. Telefonumun mobil bağlantısını açtığımda pingim 30 sabit oluyor, bu sorunu nasıl çözerim?

Yaklaşık 1.5 aydır özellikle Valorant'ta çok büyük ping sorunları yaşıyorum pingim hiç sabit değil bir 160 oluyor bir 40'a düşüyor sonra tekrar yukseliyor. Upload ve downlandim gayet yüksek düzelmesi için internet kablosu aldım ama nafile. Telefonumun mobil bağlantısını açtığımda pingim 30 sabit oluyor, bu sorunu nasıl çözerim?
Modem ile alakalı sıkıntı olabilir.

• Kill Ping
  • Exit Lag
  • Pure VPN
  • Vypr VPN
  • NordVPN
Bunları kullanabilirsin. Benim tercih ettiğim (Liste içinde en iyisi olan) ExitLag. E-Sporcuların kullandığı bir uygulama. Deneyip görebilirsin.

benim oğlumda minecraft oyununda aynı sorunu yaşıyor. normal kullanımda hızda vs. hiçbir sıkıntı yok. ama çocuk minecrafta girince ping 160'larda oluyor. çözüm bulamadık.

benim oğlumda minecraft oyununda aynı sorunu yaşıyor. normal kullanımda hızda vs. hiçbir sıkıntı yok. ama çocuk minecrafta girince ping 160'larda oluyor. çözüm bulamadık.
Modem değiştirmeyi deneyin, veya kablo ile bağlanmayı.

Modemin eskiyse olabilir. Modemi yenilemeyi de deneyebilirsin. Bağlı olduğun DNS sunucusuna da bir bak derim. Kablo ile bağlanmak en net çözümdür.

Modem değiştirmeyi deneyin, veya kablo ile bağlanmayı.
cevap için teşekkür ederim. öncelikle kablolu bağlantı kullanıyoruz. modem ise fiber bağlantı ve firma tarafından verilen modem. başka modem kullanamazsınız, sistem modemin seri numarasını kontrol edip interneti öyle veriyor falan demişlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı