Oyunlarda Ping Yükselmesi

darkdragonx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben üniversitemin yurdunda kalıyorum. Normalde 800 Mbps download, 900 Mbps upload var. Fakat oyunlarda 2 dakikada bir pingim çıkıyor ve oynanmaz hale getiriyor. Acaba buna bilgisayarımda yazılımsal bir şey mi sebep oluyor? Yardımcı olur musunuz?

Eğer paranız yetiyor ise exitlag kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca download/upload'ın yüksek olması, pinginizin düşük olacağı anlamına gelmez. Testlerde zaten anlık oluyor. Büyük ihtimal internete çok yükleniliyordur.

Bu gerçek mi, bir de pingin Wi-Fi kaynağına ne kadar uzaksan ona göre artar.
Evet hocam gerçek.
Eğer paranız yetiyor ise exitlag kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca download/upload'ın yüksek olması, pinginizin düşük olacağı anlamına gelmez. Testlerde zaten anlık oluyor. Büyük ihtimal internete çok yükleniliyordur.
Hocam öğrenciyim bunun için ücretli bir şey alamam maalesef. Ama sürekli ping olmayıp arada artması garip değil mi? Örneğin LOL'de 15ms oynuyorum 1 dakikada sonra 200'e çıkıyor, 5 saniye sonra geri iniyor.
Bu gerçek mi, bir de pingin Wi-Fi kaynağına ne kadar uzaksan ona göre artar.
Wifi değil hocam Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.

Evet hocam gerçek.

Hocam öğrenciyim bunun için ücretli bir şey alamam maalesef. Ama sürekli ping olmayıp arada artması garip değil mi? Örneğin LOL'de 15ms oynuyorum 1 dakikada sonra 200'e çıkıyor, 5 saniye sonra geri iniyor.
Türkiye genelinde zaten böyle, ben 2800 ping'e çıkıyorum sürekli. Kayn kasmaya giriyorum sinirden 2 monitör kırdım sonra oyunu bıraktım. Şimdi ancak youtubede 480p video izleyebiliyorum 😉

Evet hocam gerçek.

Hocam öğrenciyim bunun için ücretli bir şey alamam maalesef. Ama sürekli ping olmayıp arada artması garip değil mi? Örneğin LoL'de 15ms oynuyorum 1 dakikada sonra 200'e çıkıyor, 5 saniye sonra geri iniyor.

Wi-Fi değil hocam Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.

Eğer internet Turkcell'in ise yalandır o hız testi. Hız testi sayfasına girince bilerek yüksek gösteriyor Turkcell. Anlık ping artmasının sebebi birinin bir şey indirip o ping arttığı sürede interneti tamamen kullanmasıdır.

Eğer internet Turkcell'in ise yalandır o hız testi. Hız testi sayfasına girince bilerek yüksek gösteriyor Turkcell. Anlık ping artmasının sebebi birinin bir şey indirip o ping arttığı sürede interneti tamamen kullanmasıdır.
Ev interneti değil üniversite interneti. Download ve upload değerleri gerçek.
Türkiye genelinde zaten böyle, ben 2800 ping'e çıkıyorum sürekli. Kayn kasmaya giriyorum sinirden 2 monitör kırdım sonra oyunu bıraktım. Şimdi ancak youtubede 480p video izleyebiliyorum 😉
Birkaç önce böyle değildi ya :/

Marka sitelerinden değilde burdan test etmediyseniz burdanda etmenizi tavsiye ederim.
1648214309217.png

Geri
Yukarı