Oyunlarda R5 5600 ve 3600 MHz RAM uyumsuzluğu

theaizensama

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 aydır bu sorundan müzdaripmişim şu an aşırı şaşkınım tüm sistemim sıfır sadece ekran kartımı 2.el aldım bundan önce 6700XT almıştım oyundan atma sorunları vardı kartı iade edip 3060 Ti aldım ve sorun hala devam ediyordu Battlefield Warzone gibi oyunlarda DirectX hatası grafik sürücünüz güncel değil deyip oyundan atıyordu bugün BIOS ayarlarına girip MHz durumlarına baktım CPU Memory 3503 yazıyor Memory ise 3600 yazıyor ve RAM'lerimi 3600 MHz'den stok haline çektim 2200'e getirdim ve oyuna girdim artık hataları almıyorum normal stabil bir şekilde oyunlar çalışıyor bu nasıl olabilir sorun RAM'de miymiş yani? 3600MHz de neden böyle hatalar veriyor? Sorun gerçekten de bu mudur sizce yapmam gereken bir şeyler var mı? RAM'leri garantiye falan göndermeli miyim ya da iade etmeye çalışmalı mıyım? İade süresi bitmiştir çünkü hiç tahmin etmediğim bir durumdu bu.
•R5 5600.
•Gskill Ripjaws 3600 MHz.
•Gigabyte B550M DS3H.
•Galax 3060 Ti.
•Corsair 650W.
•Kingston 500GB.

Hocam o işlemci 3200 MHz destekliyor. Daha fazla hızda calisabilir fakat BIOS üzerinden 3200 MHz olarak ayarlayıp stabil çalışıp çalışmadığına bakın.

Son düzenleme:
RAM için CPU ve anakart desteğinin alt limitine göre değer vermen gerekir.
Önceden konu açsaydın belkide diğer ekran kartını iade etmen gerekmezdi :)
ya vallaha kanka hiç ummadığım birşeyden çıktığı tek tek toplayayım ucuza getiririm dandik değerler olmasın diye hazır almadım pc tillahı oldum herşeyi sök tak yaparak şimdide manuel 3200 mhz yapıyorum görüntü gidiyor anakartı resledim 3500 ün altında nasıl çalıştırıcam ben bu ramleri xmp açınca oyundan atıyor 3200 yapınca ekran gidiyor 😂

@theaizensama Dediğim gibi BİOS guncelle bir de chipset güncelle.
herşey yapılı hocam alakası yok onlarla gskill ram kullanan herkes bu sorunu yaşıyor gördüğüm kadarıyla tğm forumlarda gskill ram kullanan herkes sorunlar yaşıyormuş

ben bu sistemi alırken gskill ramin amd ile stabil çalışıp çalışmadığını sorduğumda dalga geçiliyordu çok merak ediyorum o kişiler şuan bu yorumu görüyorlarsa utansınlar. sadece konuşmak için konuşup bursa insanlara bilgi veriyorlar ben bilmiyorum soruyorum oda biliyormuş gibi yapıp cevap veriyor 😂

Geri
Yukarı