RTX 2060 sistemde oyunlarda stuttering oluyor

Xertyess

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Geçen ay yeni bir bilgisayar aldım fakat stuttering sorunu yaşıyorum. Sistemim:

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS RTX 2060 Dual 6 GB ekran kartı.
ASUS TUF B450-Plus Gaming anakart.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.
Crucial 240GB BX500 CT240BX5001-2-5-SATA-3-0 SSD.
WD blue 1TB 7200RPM HDD.
Xigmatek Astro 650W 80Plus kasa.
ViewSonic 24"VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync/GSync Full HD Curved Gaming monitor.
İşletim sistemim: Windows 10 Pro.

Eski bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyordum. Monitör dahil her şeyi değiştirdim fakat yeni bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beyler bence sorunu Windows'da aramayın. Bana kalırsa sürücülerde bir sorun oluyor. Bu sorunu bende yaşamıştım aslında. Eski sürücü kurup denediğim de oyunların daha akıcı olduğunu görmüştüm. En kötü 10 tane eski sürücü indirin dursun masaüstünde hepsini de test edin güvenli modda DDU ile sildikten sonra sıfırdan kurun bakın biraz uğraştıracak ama emin olun bir çözüme kavuşacaksınız. Başka açıklaması yok yani. Elektrik hattından da sanmıyorum bu sorunu yapacağını.

Eski NVIDIA sürücülerini de denedim dostum, sonuç vermedi... :(

Not: Sorunu yaşamaya başladığım Nisan ayı vakitlerinden tutun 4-5 ay öncesine kadar tüm gelen güncelleme sürümlerini denedim yani sonuç vermiyor...

Not: Sorunu yaşamaya başladığım nisan ayı vakitlerinden tutun 4-5 ay öncesine kadar tüm gelen güncelleme sürümlerini denedim yani sonuç vermiyor...

Hocam bunca senedir bilgisayar kullanırım forumlar da takılırım bana göre bu sorun sürücü kaynaklı bir şey. Windows 7'de denemişsiniz demek ki Windows kaynaklı bir durum yok orta da. Elektrik yönünden de bence sorun çıkmaz siz yine de hepsini denemiştiniz. En kötü senaryo şu olur. Eliniz de ki PSU gücü tam olarak veremiyordur ya da bir terslik vardır ondan olabilir. Başka da bir şey gelmiyor aklıma. Bir konu vardı hani Dh'de o arkadaşın bir de NVIDIA ve rtss ( RivaTuner ) ayarları vardı akıcı oyun oynamak için onları denediniz mi hiç?

Merhabalar, ben de diğer arkadaş gibi GTX serisinde yaşıyorum bu sorunu. Windows 7'ye kadar da denedim yine aynı sorun devam etti bence Windows sürümünden de değil. Her şey on numarayken bir sabah uyandığınızda bu sorunla karşılaşıyorsunuz ve bilgisayar değiştiğinizde bile gitmiyor aşırı saçma ki ve kimse bu konuya değinmiyor, ilginç. Sizin adınıza cok üzüldüm o kadar para verip sistem diziyorsunuz ama bu sorunla uğraşıyorsunuz gerçekten iğrenç ya.

Maalesef böyle üzücü bir durum. Başka ouunda deneme fırsatım henüz olmadı ama ben NVIDIA sürücüleri ile ilgili problem ya da RTX serisinden şüpheleniyorum. Çünkü 3 anakart 3 işlemci 4 ekran kartı (rtx serisi) 2 PSU 2 adet farklı marka RAM farklı M.2 SSD değiştirdim sıcaklıklar vs her şey normal ama anlık takılmalar var PUBG'nin optimizasyon sorunu var evet ama bundan önceki sistemimde takılma yoktu. Hep birlikde bu konunun çözümünü bulucaz inşallah. Ben ilk olarak 1080 Ti ve 5700XT Pulse modeli ile denemeler yapacağım.

Maalesef böyle üzücü bir durum. Başka ouunda deneme fırsatım henüz olmadı ama ben NVIDIA sürücüleri ile ilgili problem ya da RTX serisinden şüpheleniyorum. Çünkü 3 anakart 3 işlemci 4 ekran kartı (rtx serisi) 2 PSU 2 adet farklı marka RAM farklı M.2 SSD değiştirdim sıcaklıklar vs her şey normal ama anlık takılmalar var PUBG'nin optimizasyon sorunu var evet ama bundan önceki sistemimde takılma yoktu. Hep birlikde bu konunun çözümünü bulucaz inşallah. Ben ilk olarak 1080 Ti ve 5700XT Pulse modeli ile denemeler yapacağım.

Hocam sizde ekran kartı bol galiba :)

Hocam sizde ekran kartı bol galiba :)

Bazılarını denemek için arkadaşlardan aldım. Bu sorun çok can sıkıcı. Bugün Windows sürümünü 1803'e çevireceğim. Artık her şeyi deniyorum.

Not: Sorunu yaşamaya başladığım Nisan ayı vakitlerinden tutun 4-5 ay öncesine kadar tüm gelen güncelleme sürümlerini denedim yani sonuç vermiyor...
windows sürümünü düşürmeyi denedinizmi hocam ben bugün win 10 home 1803 sürümüne geçicem

Hocam bunca senedir bilgisayar kullanırım forumlar da takılırım bana göre bu sorun sürücü kaynaklı bir şey. Windows 7'de denemişsiniz demek ki Windows kaynaklı bir durum yok orta da. Elektrik yönünden de bence sorun çıkmaz siz yine de hepsini denemiştiniz. En kötü senaryo şu olur. Eliniz de ki PSU gücü tam olarak veremiyordur ya da bir terslik vardır ondan olabilir. Başka da bir şey gelmiyor aklıma. Bir konu vardı hani Dh'de o arkadaşın bir de NVIDIA ve rtss ( RivaTuner ) ayarları vardı akıcı oyun oynamak için onları denediniz mi hiç?

Evet onları da denedim hocam, A'dan Z'ye her dediğini yaptım fakat düzelmedi sadece bilgisayarda gecikme oranı azaldı ancak o zaman da fareyi en ufak hareket ettirmem de gecikme fırlamaya başladı, stuttering sorunumu çözmedim yani. Yeni PSU da aldım hocam. Önceki PSU 500W idi şu an 650W aldım yine bir işe yaramadı.
Bazılarını denemek için arkadaşlardan aldım. Bu sorun çok can sıkıcı. Bugün Windows sürümünü 1803'e çevireceğim. Artık her şeyi deniyorum.

Windows sürümünü düşürmeyi denedinizmi hocam ben bugün Win 10 Home 1803 sürümüne geçeceğim.

Onu beceremedim açıkçası o yüzden direk Windows 8 ve 7 denedim. Eğer öyle bir şansımız varsa nisan ayı öncesindeki Windows 10 sürümüne dönmek isterim. Biraz araştırdım öyle bir imkanımız yokmuş Windows 10'da galiba.

TechBench by WZT (v4.1.1) var hocam burdan windows final kısmından sürüm seçip indirip iso dosyası halinde flash la temiz kurulum format atın
Dostum ben de BIOS’a gömülü orjinal Windows 10 Home mevcut. Bunun için hangisini indirmeliyim sence? Bir de dedigim gibi 2020 Nisan ayı öncesi için hangi sürümü indirmeliyim? Teşekkürler.
Rtss (riva tuner statics server) var o nasıl acaba videolarda falan çok iyi gösteriyorlar.
Denedim, olumlu sonuç vermedi.
Özellikle 1607 sürümünü dener misiniz arkadaşlar.
Arkadaşın attığı sitede 1607 yok sanırım 1809 var en eski.

Yeni konular

Geri
Yukarı