Oyunlarda Tam Ekran Sorunu

Daha fazla  
Oyunların çoğunu tam ekran yaptığım zaman oyunlarda hata oluyor. LOL'ü tam ekran yaptığım zaman FPS 20'lere düşüyor ve bilgisayar hata verip kendini yeniden başlatıyor. Dota2'de tam ekran yapınca oyuna girer girmez ekran simsiyah oluyor ve geri geldiğinde masaüstünü görüyorum ama mouse Dota 2'nin mousesi oluyor ve oyunu oynayamıyorum. Kısacası oyunları Windows'a gelen son güncellemeden sonra tam ekran oynayamıyorum. Overwatch'da da FPS sabitlenmesi sorunu var. FPS 60'a sabit durumda ve bilgisayarı yeniden başlatmadan bu düzelmiyor. Birkaç aydır bu böyle ve çözümünü bir türlü bulamadım. Güncellemeyi ilk yaptığım zamanda da bilgisayar başlayınca siyah ekran olma sorunu vardı. 15 dk boyunca siyah bir ekran duruyor ve sonrasında masaüstü geliyordu. Ama nasıl olduysa kendi kendine düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükseltme yapınca grafik kartı sürücülerinde bozulma olabiliyor.
İlk olarak aşağıdaki konudaki rehbere göre ekran kartı sürücülerini Güvenli mod ile kaldırın.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Sonra el ile en son sürücüyü tekrar indirip bir daha deneyin.
Bir daha konu açarken daha fazla bilgi verin. (Laptop, Masaüstü, İşlemci, Ekran kartı,)

Aynı sorun bende var. AMD kart kullanıyorum. Tam ekranda oyun donuyor pc kitleniyor. Eğer oyunu pencere modunda açarsam sorunsuz açılıyor. Dün Recep Bey'in verdiğini 1709'a özel sürücüyü yükledim sorun değişmedi. Windows 10 1703 sürümünde hiçbir sorun yoktu, bu gidişle 1703'e geri dönücem, başka çarem kalmadı. Oyun oynayamaz oldum.

aynı sorun bendede var oyunu tam ekran açarsam donup kalıyor ancak res atmak zorunda kalıyorum ama pencere ekranında açarsam hiçbir sorun yok 3 gündür buna uğraşıyorum lütfen bi çare bulun :(
sistemim
amd ryzen 5 2600
rx 5700 xt
b450m pro4 asrok
kington ram 3200 mhz

Evet sanırım çözümü buldum radeon software den Ayarlar/Ekran Kartları kısmına gelip aşağıda görünen geliştirmeleri ve gelişmiş kısmındaki tüm amd ayarlarını kapadım bazı ayarları use application settings e çektim sonrada 2 farklı oyunda denedim donma sorunu kalmadı.

Tam olarak hangi ayarın buna sebep olduğunu bilmiyorum bilgisi olan yazarsa sevinirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı