Oyunlarda ve videolarda kırmızı küçük noktalar

linuxay18

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus RTX 4070 Dual OC white
Ryzen 5 7500f
Kioxia Exceria Pro 1tb
Zowie xl2546k 240 hz
Asus PRIME A620M-E-CSM AM5 Soket DDR5 6400(OC)
ASUS 4070 Dual OC white modeli bir ekran kartım var ve oyunlarda kırmızı ve turuncu renkli yerlerde yansımalarda veya nesnenin kendisinde küçük küçük kırmızı noktalar çıkıyor veya küçük kırmızı kareler artık tam olarak bende anlayamadım resimde de attığım işaretlediğim yerlerde küçük kırmızı şeyler çıkıyor fakat ekran resmi aldığımdaysa çıkmıyor ve bir de video izlerken tam ekrana aldığım zaman videoyu bu noktalar gidiyor fakat sinema veya küçük ekrana aldığım zaman bu noktalar geri geliyor nedeni nedir ekran kartımlamı alaklı acaba.
Monitör = Zowie XL2546k ölü pixel çıkmadı yaptığım testlerde de attığım resim YouTube'dan videodur.

Dosya Ekleri

• 222.png
    222.png
    626,3 KB · Görüntüleme: 59
Benzer sorunu ben de yaşıyorum. Sorun sanki şey gibi ekran kartı ya da monitör ince ayrıntılı gereken yerlerde saçmalayıp kırmızı LED açıyor gibi. Ben de daha çok video izlerken ya da oyun oynarken ince ayrıntı gerektiren yerlerde çıkıyor. Örneğin oyunda duvara asılmış poster ve üstünde yazı var gibi düşünün. O yazının etrafında ince ince kırmızı pikseller oluyor. Bende Galax 4070 Ti super kullanıyorum.

Benzer sorunu ben de yaşıyorum. Sorun sanki şey gibi ekran kartı ya da monitör ince ayrıntılı gereken yerlerde saçmalayıp kırmızı LED açıyor gibi. Ben de daha çok video izlerken ya da oyun oynarken ince ayrıntı gerektiren yerlerde çıkıyor. Örneğin oyunda duvara asılmış poster ve üstünde yazı var gibi düşünün. O yazının etrafında ince ince kırmızı pikseller oluyor. Bende Galax 4070 Ti super kullanıyorum.
aynen öyle aynı sorun işte naısl çözücez bilmiyorum ya

Sıkışmış piksel olabilir mi hocam.
Hiç bir fikrim yok ya hocam yardımcı olursnaız sevinirim

Kimse bilmiyormu bu sorunu ya her gün yeni bir sorunla karşılaşıyourm ya bu bilgisayarla

Son düzenleme:
Aynen öyle aynı sorun işte naısl çözeceğiz bilmiyorum ya.

Hiçbir fikrim yok ya hocam yardımcı olursnaız sevinirim.

Kimse bilmiyor mu bu sorunu ya her gün yeni bir sorunla karşılaşıyourm ya bu bilgisayarla.

Monitörden dolayı sıkışmış piksel yani tek renkte takılı kalmış eğer yeni aldıysan iade talebinde bulun.

Monitörden dolayı sıkışmış piksel yani tek renkte takılı kalmış eğer yeni aldıysan iade talebinde bulun.

Hayır arkadaşın bahsettiği sorun sıkışmış piksel değil. Kırmızı noktalar ekranın sabit bir noktasında değil zaten. Bir önceki mesajda da açıkladığım gibi ekrandaki görüntünün ince ayrıntı isteyen yerlerinde beliriyor. İnce ayrıntı gerektiren sahne gittiğinde kırmızı pikseller de kayboluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı