Oyunlarda yüksek GPU ve düşük CPU kullanımı

Praitha

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım %98 kullanıyor fakat işlemcim %20 %30 arası geziyor sebebi nedir darboğaz mı var? Intel Quad Core Q9400 4 çekirdek 2.66 GHz işlemci AMD HD Radeon 7350 1GB 64 bit ekran kartı sebebi nedir? Ve bu işlemciye maksimum 400TL civarlarında bir ekran kartı önerebilir misiniz 2. el de alabilirim. Oynadığım oyun Warframe 30FPS civarı alıyorum bence bu değer çok düşük sebebini anlayamadım bu yüzden soruyorum bir de.

Ekran kartım %98 kullanıyor fakat işlemcim %20 %30 arası geziyor sebebi nedir darboğaz mı var? Intel Quad Core Q9400 4 çekirdek 2.66 GHz işlemci AMD HD Radeon 7350 1GB 64 bit ekran kartı sebebi nedir? Ve bu işlemciye maksimum 400TL civarlarında bir ekran kartı önerebilir misiniz 2. el de alabilirim. Oynadığım oyun Warframe 30FPS civarı alıyorum bence bu değer çok düşük sebebini anlayamadım bu yüzden soruyorum bir de.

Bu darboğaz yok demektir böyle çalışmalı zaten.

Ekran kartınızın nefesi bu kadar yetiyor. O bütçeye ne yazık ki daha üst segment bir kart öneremem. Ucuza bulursanız gt1030 bakın diyeceğim sadece.

Hesaplama araçlarına göre sağlıklı çalışabilmesi için en az 500W bir PSU almanız gerekiyor. Zaten 300W bir PSU muhtemelen 190-200W civarı bir besleme yapabilecektir. ORada da kapanma ya da başka sorunlar karşınıza çıkar.
300 Watt bir Power için yeterli olur mu ki, ve işlemci besler mi?

Geri
Yukarı