Oyunlardan sıkılma sorunsalı

Neymiş bu GTA 4 ya, herkesin ağzında sakız olmuş:D Zamanında oynadım ve güzeldi. Tamam bu kadar. Yok en üst seviye, yok bilmem ne. Zaten bunların hep popüler kültürden ötürü olduğunu düşünüyorum. Biri ortaya atıyor bir şey sonra arkasından bir sürü insan devam ediyor. En basit örneği COD MW2 oyunundaki Ghost adlı karakter. Bir ara o kadar çok lafı yapıldı ki artık oynamayanlar bile 'Aga be Ghost.' dediler. Bir şeyi abartmak iyi değildir. Tamam güzel olabilir ama sırf siz seviyorsunuz diye sevmeyenlere de 'Bir şey bilmiyorsun.' diyemezsiniz. Keza Witcher 3'de de bu durum var. Oyunu oynadım, baya bir vaktimi de harcadım. Gerçekten güzel bir oyun. Ama yok mükemmel, yok üstüne tanımam, sen nasıl sevmezsin bu oyunu gibi cümleler de yanlış geliyor bana.

Kısaca anlatmaya çalıştığım şey şu:
Lütfen koyun olmayın,objektif olun.Bir oyunun tüm basından çok yüksek puanlar almış olması o oyunu gerçekten kaliteli yapmaz.
Gta 5 örneğinde olduğu gibi.

Neymiş bu GTA 4'ya, herkesin ağzında sakız olmuş:D Zamanında oynadım ve güzeldi. Tamam bu kadar. Yok en üst seviye, yok bilmem ne. Zaten bunların hep popüler kültürden ötürü olduğunu düşünüyorum. Biri ortaya atıyor bir şey sonra arkasından bir sürü insan devam ediyor. En basit örneği CoD MW2 oyunundaki Ghost adlı karakter. Bir ara o kadar çok lafı yapıldı ki artık oynamayanlar bile 'Aga be Ghost.' Dediler. Bir şeyi abartmak iyi değildir. Tamam güzel olabilir ama sırf siz seviyorsunuz diye sevmeyenlere de 'Bir şey bilmiyorsun.' Diyemezsiniz. Keza Witcher 3'de de bu durum var. Oyunu oynadım, bayağı bir vaktimi de harcadım. Gerçekten güzel bir oyun. Ama yok mükemmel, yok üstüne tanımam, sen nasıl sevmezsin bu oyunu gibi cümleler de yanlış geliyor bana.

Derin hikayesi,
Klasik kontrolleri,
Karakterler arası bağı,
Hikaye anlatımı,
Online modunun eğlenceli olması,
Harika fiziklere ve akıcı animasyonlara sahip olması...

Grand Theft Auto 5 artı ve eksileri:
Eksileri:
Klasik kontroller yok,
3 Ana karakter var,
Bölüm tasarımları kağıt üzerinde ve sinematik açıdan güzel, fakat oynaması eğlenceli değil,
Araç çeşitliliği çok az,
Hikayesi derin ve duygusal değil,
Devasa fakat içi boş bir haritası var,
Bölüm tasarımları zekice değil, sürekli bizi haritanın bir ucundan bir ucuna sürükleyip duruyor,
Fizikleri rezalet,
Animasyonları çok hantal,
Matchmaking sistemi rezalet,
Hikaye anlatımı kötü,
Özgürlük tanımıyor(en azından ben bu oyunun açık dünyasında eğlenemiyorum),
En ufak bir hareketimizde polisler anında peşimize takılıyor,
Online modunda bizi sürekli görev yapıp para kazanmaya zorluyor,
Eğilme, çömelme gibi birçok mekanik yok...
Artısı:
Optimizasyonu iyi.
Hocam yanlış anlamayın ama saçmalamışsınız ya da başka bir oyunla karıştırıyorsunuz. İçi en dolu olan açık dünya oyunu GTA 5 olabilir. Çoğu dediğiniz şey de yanlış zaten. Olmayan şeyi varmış gibi göstermeyin.

Kendince zevk aldığın oyunlar bul mesela Witcher 3'ü çok övdüler, aldım, 6 saat oynadım gram zevk alamadım. Dövüş sistemi dümdüz, atmosferi nasıl desem bilmiyorum. Sıkıcı, karamsar gibi bir şey. Ana karakterin her zaman sakin sakin konuşması uykumu getiriyordu. Witcher 3'ün çakması dedikleri AC Origins'i bitirdim şu an baştan tekrar oynuyorum. Oyunlarda neye önem veriyorsun onları bul ben mesela hep dövüş sistemine bakarım. Origins'in dövüş sistemi çok detaylı ve adrenalinli idi dövüş olan hiç bir görevinden sıkılmadım.

Grand Theft Auto 5 artı ve eksileri:
Eksileri:
Klasik kontroller yok,
3 Ana karakter var,
Bölüm tasarımları kağıt üzerinde ve sinematik açıdan güzel, fakat oynaması eğlenceli değil,
Araç çeşitliliği çok az,
Hikayesi derin ve duygusal değil,
Devasa fakat içi boş bir haritası var,
Bölüm tasarımları zekice değil, sürekli bizi haritanın bir ucundan bir ucuna sürükleyip duruyor,
Fizikleri rezalet,
Animasyonları çok hantal,
Matchmaking sistemi rezalet,
Hikaye anlatımı kötü,
Özgürlük tanımıyor(en azından ben bu oyunun açık dünyasında eğlenemiyorum),
En ufak bir hareketimizde polisler anında peşimize takılıyor,
Online modunda bizi sürekli görev yapıp para kazanmaya zorluyor,
Eğilme, çömelme gibi birçok mekanik yok...
Artısı:
Optimizasyonu iyi.

Eğilme çömelmeyi okuduktan sonra bıraktım, matchmaking de beni bir güzel güldürdü, iyi forumlar dilerim ben anlamayana bir şey anlatamam.

Geri
Yukarı