Oyunlardan sıkılma sorunsalı

Bu aralar oyunlar çok uzun oluyor ve kendini aşırı tekrarlatıyor o yüzden sıkıcı oluyor.
Online oyunlar daha zevkli geliyor. Rekabetçi oyunlar sonuçta.

3 Gün önce Warzone yüklemiştim ve kesinlikle sıkılmadan oynarım diyordum. Fakat oyunu yükledikten 2-3 saat sonra sıkılıp oyunun yüzüne bile bakmadım. Her oyunda böyle oluyor ve artık canımı sıkmaya başladı neden böyle bir şey oluyor?

Oyun arkadaşınız var mı? Ondan olabilir eğer yoksa canınız sıkılıyor olabilir son günlerde bende de oluyor.

3 Gün önce Warzone yüklemiştim ve kesinlikle sıkılmadan oynarım diyordum. Fakat oyunu yükledikten 2-3 saat sonra sıkılıp oyunun yüzüne bile bakmadım. Her oyunda böyle oluyor ve artık canımı sıkmaya başladı neden böyle bir şey oluyor?

Büyüyorsun belki de arkadaşlarınla seyahat daha eğlenceli olabilir. Ya da eglendigin bir şey

3 gün önce Warzone yüklemiştim ve kesinlikle sıkılmadan oynarım diyordum. Fakat oyunu yükledikten 2-3 saat sonra sıkılıp oyunun yüzüne bile bakmadım. Her oyunda böyle oluyor ve artık canımı sıkmaya başladı neden böyle bir şey oluyor?
Off, bende de oluyor. 5000TL'ye sistem almak yerine kendimi çok daha mutlu edebilirmişim.

Bu detaylar oyundan zevk almamızı sağlayan detaylar değil ki?
Belki ben zevk alıyorum bu detaylardan. Sizi ilgilendiren kısım neresi? Tutturmuşsunuz fizik, gerçekcilik diye. GTA serisinin amacı gerçekcilik değildir. GTA'da gerçekcilik aramak saçmadır. Gerçekcilik istiyorsanız RDR2 veya Escape From Tarkov oynayabilirsiniz. Escape From Tarkov'da gerçekciliğin alasını görürsünüz. Herkes kendi fikrini söyleyebilir, ona bir şey diyemem ama siz öznel olan yorumunuzu sanki nesnelmiş gibi gösterip insanların fikrine karşı çıkarsanız orada olaya karışırım. En iyisi siz gidin bayılana kadar GTA4 oynayın.
Arkadaş belki sevmemiş olabilir. Tüm dünyanın sevip sevmemesi sevmek veya sevmemek için bir etken değil.
Arkadaş sevmeyebilir ona laf yok. Ama arkadaş öznel olan yorumunu sanki nesnelmiş gibi paylaşıyor. Sorun orada. Yoksa kimse bir şeyi sevmek zorunda değil.

Belki ben zevk alıyorum bu detaylardan. Sizi ilgilendiren kısım neresi? Tutturmuşsunuz fizik, gerçekcilik diye. GTA serisinin amacı gerçekcilik değildir. GTA'da gerçekcilik aramak saçmadır. Gerçekcilik istiyorsanız RDR2 veya Escape From Tarkov oynayabilirsiniz. Escape From Tarkov'da gerçekciliğin alasını görürsünüz. Herkes kendi fikrini söyleyebilir, ona bir şey diyemem ama siz öznel olan yorumunuzu sanki nesnelmiş gibi gösterip insanların fikrine karşı çıkarsanız orada olaya karışırım. En iyisi siz gidin bayılana kadar GTA4 oynayın.

Arkadaş sevmeyebilir ona laf yok. Ama arkadaş öznel olan yorumunu sanki nesnelmiş gibi paylaşıyor. Sorun orada. Yoksa kimse bir şeyi sevmek zorunda değil.

Benim yorumlarım nesneldir.
Çünkü eleştirdiğim detaylar "teknik" detaylardır ve teknik herkese göre aynıdır.
Örneğin bir video oyunu 60 kare/saniye değerinde çalışıyorsa herkese göre o oyun 60FPS'dir.
Kimse çıkıp da "Yoo bana göre bu 60 değil 20 FPS" diyemez.

Ayrıca oyunlarda fizik ve yapay zeka ne demektir? Bu terimleri gerçekten öğrenmeniz gerek. Siz grafiksel gerçeklikten bahsediyorsunuz fakat fiziklerin grafikle alakası yoktur, mekanik ve oynanışla alakası vardır.

Benim yorumlarım nesneldir.
Çünkü eleştirdiğim detaylar "teknik" detaylardır ve teknik herkese göre aynıdır.
Örneğin bir video oyunu 60 kare/saniye değerinde çalışıyorsa herkese göre o oyun 60FPS'dir.
Kimse çıkıp da "Yoo bana göre bu 60 değil 20 FPS" diyemez.

Ayrıca oyunlarda fizik ve yapay zeka ne demektir? Bu terimleri gerçekten öğrenmeniz gerek. Siz grafiksel gerçeklikten bahsediyorsunuz fakat fiziklerin grafikle alakası yoktur, mekanik ve oynanışla alakası vardır.
Daha kendi attığınız yorumu bilmiyorsunuz, her neyse.
Grand Theft Auto 5 artı ve eksileri:
Eksileri:
Klasik kontroller yok,
3 Ana karakter var,
Bölüm tasarımları kağıt üzerinde ve sinematik açıdan güzel, fakat oynaması eğlenceli değil,
Araç çeşitliliği çok az,
Hikayesi derin ve duygusal değil,
Devasa fakat içi boş bir haritası var,
Bölüm tasarımları zekice değil, sürekli bizi haritanın bir ucundan bir ucuna sürükleyip duruyor,
Fizikleri rezalet,
Animasyonları çok hantal,
Matchmaking sistemi rezalet,
Hikaye anlatımı kötü,
Özgürlük tanımıyor(en azından ben bu oyunun açık dünyasında eğlenemiyorum),
En ufak bir hareketimizde polisler anında peşimize takılıyor,
Online modunda bizi sürekli görev yapıp para kazanmaya zorluyor,
Eğilme, çömelme gibi birçok mekanik yok...
Artısı:
Optimizasyonu iyi.
Öznel yorumlarınızın altını çizgim ve kalın yaptım. Sizce bunlar öznel değil mi? Eğer ki buradakiler nesnel yorumlar derseniz nesnelin ne demek olduğunu araştırın ve konuşmaya devam etmeyelim.

Geri
Yukarı