Oyunları nasıl ucuza satıyorlar?

Yer
Malatya
UcuzGames, Oynasana gibi sitelerin nasıl bir alışveriş politikası yürüttüklerini merak ediyorum. Mesela UcuzGames, Forza Horizon 4'ü 20TL gibi bir fiyata satıyor, Battlefield 1 ise 4.90 TL. Bu nasıl olabiliyor? (Bu konular hakkında fazla bilgim yok, Zaten o yüzden konu açtım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
UcuzGames, Oynasana gibi sitelerin nasıl bir alışveriş politikası yürüttüklerini merak ediyorum. Mesela UcuzGames, Forza Horizon 4'ü 20TL gibi bir fiyata satıyor, Battlefield 1 ise 4.90 TL. Bu nasıl olabiliyor? (Bu konular hakkında fazla bilgim yok, Zaten o yüzden konu açtım.)
Ortak hesap olduğu için birden fazla kisiye veriliyor.

Çalıntı hesaplar oluyor genelde bir süre sonra geri alma ihtimalleri var.

Onlar ya çalıntı hesap veya ban yemiş hesaplar ben hesap alırken Steam'den sınırsız VAC ban yemiş çıktı tabii o şansa çıkıyor herhalde genellikle ban yemiş hesap veya çalıntı hesaplar.

Ortak hesap, online oynanamıyor olması lazım, FH4 ü indirimden 60 TL ye aldı diyelim, aynı hesabı 20 kişiye satsa: 20x20=400 400-60= 340 TL kazanç.
Ortak hesap derken, aynı hesabı iki kişiye verdi mesela adamlar aynı anda oyuna girmek istese ne olacak
Ortak hesaplarda online oynanamıyordu sanırım.

1626367635609.png

Ucuzganes ortak hesap satıyor.

Oynasana da sıkıntı yok, ürün anahtarı olarak satıyor.

Dosya Ekleri

• 1626367663287.png
    1626367663287.png
    23,8 KB · Görüntüleme: 66
Bazı firmalar kendi çıkardıkları oyunun başkaları tarafından satılmasını istemez. Eğer bu mağazalar sözleşmeye uymuyor ise yasal değil fakat günümüzde pek çok mağaza sözleşmeye uymadan iş yapıyor. Örneğin Minecraft eklenti mağazasında eklenti satmak veya Minecraft hesapları satmak normalde yasak. Bu insanlar vergisini bile ödüyor.

Geri
Yukarı