Oyunları öğrenemiyorum

koniquest

Decapat
Daha fazla  
Oyunları öğrenemiyorum. Örneğin arkadaşlarım şu anda DotA 2 oyununa sardı. 7-8 kişi sürekli DotA oynuyorlar. Bende yükledim ama oyunu öğrenemiyorum. Oynadıkça öğrenirsin diyorlar ama oyunda 80 saatim var sıfır gelişme. Sanki oyunu 2 saat oynayıp çıkmışım gibi. Yetenek zaten yok, çok kötü oynuyorum oyunu. Ne önerirsiniz? Şimdi DotA oynama çekilecek çile değil diyecekler için söyleyeyim daha önce de bu durumu Rainbow Six: Siege için çekmiştim. Pandemi zamanı oyunu öğrenmeye çalıştım ama gram öğrenemedim. Kaç tane video izledim kaç tane canlı yayın izledim ama sonuç yok. Niye öğrenemiyorum ben aptal mıyım?

Oyunları öğrenemiyorum. Örneğin arkadaşlarım şu anda DotA 2 oyununa sardı. 7-8 kişi sürekli DotA oynuyorlar. Bende yükledim ama oyunu öğrenemiyorum. Oynadıkça öğrenirsin diyorlar ama oyunda 80 saatim var sıfır gelişme. Sanki oyunu 2 saat oynayıp çıkmışım gibi. Yetenek zaten yok, çok kötü oynuyorum oyunu. Ne önerirsiniz? Şimdi DotA oynama çekilecek çile değil diyecekler için söyleyeyim daha önce de bu durumu Rainbow Six: Siege için çekmiştim. Pandemi zamanı oyunu öğrenmeye çalıştım ama gram öğrenemedim. Kaç tane video izledim kaç tane canlı yayın izledim ama sonuç yok. Niye öğrenemiyorum ben aptal mıyım?
Hocam Dota 2 için normal değerler.

Hocam en zorları ile başlamışsınız ama. İki oyunda en az 100-150 saat deneyim üstüne yetenek istiyor. Her operatörün yeteneklerini bilebilirsiniz belki ama aiminiz çok kötüdür. Online oyunların hepsi böyledir aslında alışman lazım. Her şeyi öğrensen bile bir yerden sonra yetenek giriyor devreye. Bu yeteneği arttırmanın tek yolu ise daha fazla oynamak. Arkadaşların doğru söylüyor.

RPG ve MOBA oyunlarını öğrenmek kolay değildir, zaman ister öğrenmekte zorlanıyorsanız YouTube'dan videolarını izleyin.

Hocam oyunu öğrenmeye çok odaklanıyorsunuzdur belki sadece oyunu oynarken zevk aldığınız şeyleri yapsanız işe yarayabilir hiç öğrenmek için oyun oynamadım.

R6 da neyi öğrenemediniz onu da anlayamadım elinizde silah karşınızda adam var zaten.

Ben de böyleyim ve arkadaşların haklı oynadıkça öğreniyorsun.
Dota oynamadım da LoL'e ilk başladığımda hiçbir şey bilmiyordum kurcalayarak öğrendim.
Mesla item almayı dahi bilmiyordum oyundaki birisi neden goldunu harcamıyorsun? dedi. Ben de nasıl harcancağını bilmiyorum dedim o da gösterdi, öteki oyunda nasıl item alsam diye sordum yardımcı oldular. Saygılı bir şekilde sorarsan yardımcı oluyorlar. Biraz kendin kurcalaman itemlerdeki, yeteneklerdeki yazıları özellikleri okuman gerek.
Yt'den video izlemiştim biraz da.
Şuan herşeyi biliyorum yaklaşık 3-4 hafta da öğrendim. Şuan 5. ayıma gelicem LoL'de.

Biraz abartmışsınız sanırım 100-150 saat bir oyunu öğrenmek için çok çok çok uzun bir süre. Ben mi öyle düşünüyorum acaba? 5-10 saatten sonra elin kolun tutmaya başlar oyunda, bir iki hafta içerisinde bir şeyler yapabilecek duruma gelirsin en azından. Arkadaşın bu yönü zayıf demek ki. CS 1.6 falan oynayın mâdem fps oyunlarına alışın en azından.

Sistem ve ekipmanların nedir?
Düşük sistem, kalitesiz monitör ve kötü fare de seni limitliyor olabilir (oynayan yine iyi oynar onu biliyorum)

Hocam oyunu öğrenmeye çok odaklanıyorsunuzdur belki sadece oyunu oynarken zevk aldığınız şeyleri yapsanız işe yarayabilir hiç öğrenmek için oyun oynamadım.

R6 da neyi öğrenemediniz onu da anlayamadım elinizde silah karşınızda adam var zaten.

Ne anlatıyorsun hocam 😀 Bu mantıkla girsen 1 kill zor alırsın sen.

Geri
Yukarı