Oyunların Çözünürlüğünün Değişmemesi

Meliodas

Decapat
Merhaba,CS:GO oyununu biliyorsunuzdur bu oyunu oynarken sistemim kötü olduğu için minimum çözünürlük ve ayarlarda oynuyordum fakat çözünürlüğü minumuma aldığımda yanda siyah barlar çıkıyordu ve bu beni oldukça rahatsız ediyordu.Bunun sorununu Youtubede araştırmaya karar verdim araştırdım ve çözümünü buldum ekran kartım İntel(R) HD Graphics 4600 menüsüne girdim veya driverına her neyse,izlediğim adamın yaptığı her şeyi yaptım CS:GO'da işe yaradı fakat diğer düşük çözünürlükte oynadığım oyunların çözünürlüğü bilgisayarımın default çözünürlüğü (1366 x 768) olmaya ve değişmemeye başladı bu durum benim moralimi oldukça bozdu Ekran kartının menüsüne tekrar girdiğimde eski ayarımı yaptım fakat işe yaramadı.Sorunun çözümünü bilen varsa cevaplayabilir mi ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    247,6 KB · Görüntüleme: 84
Şöyle yap. İntel denetim masasına gir, cs go da kullandığın çözürlüğe al 800x600 veya 1024x768 ne ise işte. Daha sonra Tam Ekran ölçeklendir de ve uygulama ayarlarını geçersiz kıl seçeneğini işaretle ve Uygula de. Bilgisayarın çözürlüğü değişicektir. Daha sonra Tekrar 1366x768 çözürlüğe al ve Tam Ekran ölçeklendir seçeneğini seç ve uygulama ayarlarını geçersiz kıl seçeneğindeki tiki kaldır ve Uygula de.
Sorununun çözülüceğini umuyorum.

Şöyle yap. İntel denetim masasına gir, cs go da kullandığın çözürlüğe al 800x600 veya 1024x768 ne ise işte. Daha sonra Tam Ekran ölçeklendir de ve uygulama ayarlarını geçersiz kıl seçeneğini işaretle ve Uygula de. Bilgisayarın çözürlüğü değişicektir. Daha sonra Tekrar 1366x768 çözürlüğe al ve Tam Ekran ölçeklendir seçeneğini seç ve uygulama ayarlarını geçersiz kıl seçeneğindeki tiki kaldır ve Uygula de.
Sorununun çözülüceğini umuyorum.
Maalesef,olmadı.

Bir dakika senin olay şöyle mi. Bu ayarlari yapiyosun intel ekran kartindan daha sonra cs go giriyorsun atiyorum 800x600 aldin çözünürlüğü black barlar kalkıyor ve ekran genişliyor. Daha sonra çikip lol e giriyorsun mesela onda da 800x600 aldin diyelim ama black barlı oynamak istiyorsun. Yanlış anlamadiysam, böyle bir şey yapamazsin diye biliyorum zaten çünkü öyle bir ayar yok oyun değiştirdiğinde her zaman girip uygulama ayarlarıni gecersiz kıl tiki ile oynaman gerekiyor

Bir dakika senin olay şöyle mi. Bu ayarlari yapiyosun intel ekran kartindan daha sonra cs go giriyorsun atiyorum 800x600 aldin çözünürlüğü black barlar kalkıyor ve ekran genişliyor. Daha sonra çikip lol e giriyorsun mesela onda da 800x600 aldin diyelim ama black barlı oynamak istiyorsun. Yanlış anlamadiysam, böyle bir şey yapamazsin diye biliyorum zaten çünkü öyle bir ayar yok oyun değiştirdiğinde her zaman girip uygulama ayarlarıni gecersiz kıl tiki ile oynaman gerekiyor
Hayır öyle değil.Diyelim Raft oynuyorum eskiden oyunu 1024'e 768 te oynuyordum sonra bu ayarı yaptım oyun 1366x768 oldu bir daha da değişmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı