Çözüldü Oyunların Entegre grafik kullanma problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArdaÖztürk69

Centipat
Bilgisayarda 1 hafta önceye kadar böyle bir sorun yoktu. CS:GO'da 70-80 FPS alırken 20-30'a düştü. Ardından bunu her oyunda yaşadım. Sonra bilgisayarı sıfırladım ama çözüm olmadı. Sonra NVIDIA denetim masasından ayarlara bakınca entegre grafiğin kullanıldığını gördüm. Bunu değiştirdim ama oyunlar yine aynı performansta çalışıyordu. Aygıt yöneticisine girip işlemcinin ekran kartını devre dışı bıraktım ve oyuna girmeye çalıştım ama oyun açılmadı.

PC bilgileri:
ASUS X556UF.

Intel Core i5-6200U.
4 GB RAM.
NVIDIA GT 930M.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde oyun kısayoluna sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalıştır'a tıklayınca kolay olarak oyunun grafik kartı ile başlaması gerek. Veya nvidea grafik kartı kullanıyorsanız masaüstüne sağ tıklayın ve nvidea denetim masası'na tıklayın oradan hangi uygulamayı hangi ekran kartı ile başlatmaktan tutun kartınızı hangi ayarlarda kullanabileceğinize kadar istediğiniz ayarları değiştirebilirsiniz.

Genelde oyun kısayoluna sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalıştır'a tıklayınca kolay olarak oyunun grafik kartı ile başlaması gerek. Veya nvidea grafik kartı kullanıyorsanız masaüstüne sağ tıklayın ve nvidea denetim masası'na tıklayın oradan hangi uygulamayı hangi ekran kartı ile başlatmaktan tutun kartınızı hangi ayarlarda kullanabileceğinize kadar istediğiniz ayarları değiştirebilirsiniz.
Dediğin gibi oluyordu zaten ama sanırım benim bilgisayar aşırı ısınmadan dolayı ekran kartı tam performansında çalışmıyordu temizledikten sonra düzeldi sanırım benim sorun ısınmadan kaynaklıydı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı