Oyunu açınca Ekran kapanıyor bilgisayar donuyor

Yanlış Bilgilendirme
Donanımsal bir sıkıntı yok. Güç tuşuna bastıktan sonra BIOS gelene kadar Del tuşuna sürekli bas BIOS ayarlarında logo show kapalıdır. Muhtemelen kartın da bir sıkıntı yok en kestirme çözüm Windows'u formatlaman BIOS'a girip ekran görüntüsü atar mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal bir sıkıntı yok Güç tuşuna bastıktan sonra BIOS gelene kadar Del tuşuna sürekli bas BIOS ayarlarında logo show kapalıdır muhtemelen kartın da bir sıkıntı yok en kestirme çözüm Windows'u formatlaman BIOS'a girip ekran görüntüsü atar mısın?
Usta BIOS kısmında monitöre görüntü vermiyor bende bu kart. 750 Ti var bir de bende onu tqkinca bir sıkıntı yok görüntü veriyor.
Normalde değerlerin değişmesi gerekiyor fakat iki resimde de aynı ben Undervolt yaptığını düşündüm, ayrıca eğer sorun devam ediyor ise AMD Kontrol panelinden GPU frekansını ve bellek frekansını -50 değerler vererek deneyin, sorun devam ediyor ise düşürmeye devam edin.
Hocam GPU cekirdek frekansını %50 düşürdüm, normalde 70° de olan ısı 50° dereceyi geçmiyor ve PC kapanmadi. Ama FPS yariya düştü.

Frekansı %50'ye düşür demedim, güncel frekanslara -50 değer ver dedim.
Hocam gpu frekansı -%50iken actim oyunu, oyun açılınca geri %0 a çektim. Hic bir sıkıntı olmadı her şey normal 5dk oynadim iyi. Ama kapadim oyunu direk %0 frekans artirma ile girince direk ekran kapaniyor, acaba başta güçmü yetmiyor, siz demiştiniz ya undervolt yaptinizmi diye. 0.95 benimki. İnternette baktigimda diger rx580 ların gücüne göre az, sizce bi güç yükseltme denemelimiyim ?
Kartın fanları çalışıyormu ? Yük altında ki sıcaklıklarını ölçüp paylaşır mısın aşırı ısınma problemin olabilir.
Hocam yük altında maksimum 73 derece.

Hocam şimdi ikizimin AMD kontrol paneline baktım -%50 yapmayın -%5 yapın tekrar deneyin.
Hocam söylediginizi şuan denedim ve hiç bir sıkıntı olmadı oyun açıldı ve ekran kapanma olayida yok. Fakat bir soru sormak istiyorum müsaitseniz, siz dedinizya 0.95 te sabit kalmış oynaması lazim dediniz gücün. Radeon ayarlarinda bunun kademeli oldugunu gördüm. Acaba bunlar undervolt yöntemiyle voltu düşürmüş de 0.95V da kademeyi iptal edip sabit mi bıraktılar o yüzdenmi boyle sıkıntı yaptı. Şuan -%5de herşey stabil. Ama her bilgidayari açtığımda bunu tekrar yapmam gerekecek. Undervolt yöntemiyle düşük voltdan +1V üstüne kademeli olarak çıkarmam gerekiyor mu ?

Undervolt yönetimi sürücü üzerinden yapılır ben sadece öyle düşündüğümü söyledim fakat siz söylediniz ben öyle bir şey yapmadım dediniz, o zaman sıkıntı yok.
Anakartın nedir?
Ben yapmadım ama benden önceki kartın sahibi yapmış olabilir. H61h2-M6 anakart. Undervolt sıkıntısız yapılabilecek kullanmış veya önereceğiniz bir program var mı acaba?

AMD ile alakası yok, NVDİA ve Intel yüklü ise kaldır.
Hocam bu arada test programi ile sistemi tekrar test ettim, o 0.95 yazan deger ara sıra 1.15E çıkıyor. DDU ile silidim tekrar driver yukledim, artik oyuna girerken bir sıkıntı kalmadı, çok sağ olun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı