Oyun açınca bilgisayar kapanıyor

wtf.en3s

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:İntel Core İ5 6500 3.2GHz
Anakart:Msi B150 Gaming M3
Ram:HyperX Fury 8x2 2133MHz
PSU:Zalman ZM600LE
GPU:MSİ GeForce GTX960 Gaming 2G
SSD:Kingston 240GB
HDD:Western Digital 1TB
HDD2:Seagate Barracuda 2TB
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Asphalt 8 açılıyor yarışa giriyorum yükleme ekranında oyun donuyor 2 saniye sonra kapanıyor. Dying Light oynarken kendi kendine kapanıyor bilgisayar. Bu sorunu çözmek için 3 yıldır uğraşıyorum hala bir çözüm yok. Başlarda ekran kartından olduğunu düşündüm tamirciye götürdüm ekran kartı ve güç kaynağında bir sorun çıkmadı şundan şüpheleniyorum anakarttaki 2 3 tane işlmeci pinine termal macun bulaşmış eğer yazamazsam muhtemelen ceza almışımdır cevaplarınızı bekliyorum.
Bilgiasayar özellikleri,
16 GB HyperX Fury RAM.
MSI GeForce GTX 960.
MSI Gaming M3 B150.
Intel Core i5 6500.
Kingston 240 GB SSD.
Zalmaz ZM600le Power.

Son düzenleme:
Ayarlarla ilgili bir problem; bilgisayarın kendini oto kapatması yani, YouTube'a yaz oyuna girince PC kapanıyor diye çok kolaylıkla bulursun sorunu aklımda değil nasıl yapıldığı.

İşlemcinin termal macununu temizledin mi? Ayrıca ekran kartı ayarlarını vs. kontrol et. Ama benim kanımca işlemcinin termal macununu yenile.

İşlemcinin termal macununu temizledin mi? Ayrıca ekran kartı ayarlarını vs. kontrol et. Ama benim kanımca işlemcinin termal macununu yenile.

İşlemci macunu ve ekran kartı macunu yeni.

FurMark yüklesene bir. Test sırasında da çökecek mi? CPU Z'yi de yükle, o programda da işlemciye stress testi yap. Hangisinde çökecek veya çökme olacak mı haber edersin

FurMark yüklesene bir. Test sırasında da çökecek mi? CPU Z'yi de yükle, o programda da işlemciye stress testi yap. Hangisinde çökecek veya çökme olacak mı haber edersin

Sorunu çözdüm sorun ekran kartında değil MSI afterburnerdeydi

Yeni konular

Geri
Yukarı