P3 1000 işlemci için Linux sürümü önerisi

HakanYılmazzz

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Ben nostaljik oyunları oynamak için kendime bir sistem topladım. Dos tabanlı eski oyunlar için.
Sistem şu şekilde;
P3 1000 MHz.
768 MB SD bellek.
FX 5500 ekran kartı.
80 GB HDD.
300W PSU.
Wireless USB adaptör.

Bu sisteme XP kurdum. Oyun için işimi fazlasıyla görüyor (işletim sistemi), sıkıntım yok. Ancak internete girmek istediğim zaman eski işletim sistemi olduğundan tarayıcı desteklemiyor ve sayfaları açamıyorum. Kalkıp diğer bilgisayara geçmem gerekiyor. Bunun önüne geçmek ve sadece internete girebilmek için güncel ama bu sistemde çalışabilecek Linux dağıtımı var mı? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleme:
Herkese selamlar. Ben nostaljik oyunları oynamak için kendime bir sistem topladım. Dos tabanlı eski oyunlar için.
Sistem şu şekilde;
P3 1000 MHz.
768 MB SD bellek.
FX 5500 ekran kartı.
80 GB HDD.
300W PSU.
Wireless USB adaptör.

Bu sisteme XP kurdum. Oyun için işimi fazlasıyla görüyor (işletim sistemi), sıkıntım yok. Ancak internete girmek istediğim zaman eski işletim sistemi olduğundan tarayıcı desteklemiyor ve sayfaları açamıyorum. Kalkıp diğer bilgisayara geçmem gerekiyor. Bunun önüne geçmek ve sadece internete girebilmek için güncel ama bu sistemde çalışabilecek Linux dağıtımı var mı? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.
Oyun Ve Hız Diyosan Kesinlikle XUbuntu.

Buldum Xubuntu Buyur .
Buyur Hepsini Dene Knk

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-03-17 220116.png
    Ek Açıklama 2021-03-17 220116.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı