P30 vs S10E

Isınma sorunlu cihaz alma. Zamanında S4 ile çok çektim o sorunu. İlk alındığında o kadar ısınıyor da aradan yıllar geçtikçe P30 çok daha fazla hız kaybedip oyun açmamaya başlayacaktır.

Isınma sorunlu cihaz alma. Zamanında S4 ile çok çektim o sorunu. İlk alındığında o kadar ısınıyor da aradan yıllar geçtikçe P30 çok daha fazla hız kaybedip oyun açmamaya başlayacaktır.
S4 Snapdragonlu 4G'li modeli vardı bende. 4G açınca şarjı su gibi gider sobaya dönerdi. Ama o zamanlar normal geliyordu işte :)

S4 Snapdragonlu 4G'li modeli vardı bende. 4G açınca şarjı su gibi gider sobaya dönerdi. Ama o zamanlar normal geliyordu işte :)
O yine iyi bende Exynos vardı şarjda müzik bile dinlesen soba değil direk nükleer santrale dönüyordu. Şarjda oyun oynadın mı 5-10 dakika içinde ciddi ciddi derin dondurucuya atardım telefonu 😀

MP değerine bakılarak kamera değerlendirilmez, artı olarak görülmez. İki telefonun fotoğraf kalitesi birbirine çok yakın, sahneden sahneye göre modeller birbirini geçebiliyor, genel olarak fotoğraf açısından P30 çok az daha iyi. Zoom avantajı da var. Video tarafında ise S10E daha iyi, 4K 60 FPS desteği de var, aynı durum ön kamera içinde geçerli.

CPU, GPU olarak S10E yine daha iyi bir cihaz. Daha hafif, daha iyi bir ekran ve stereo hoparlöre sahip bu konularda da avantajı var. Daha ucuz bir cihaz ayrıca.

Sıcaklık olarakta P30 modeline göre daha başarılı.

P30 modelinin avantajları batarya, zoom, fotoğraf.

Google ve Huawei'de anlaşmadı, şimdiki cihazları ilgilendiren bir durum yok. Huawei'nin yeni cihazlarında Google servisleri çalışmıyor.
Fotoğrafları keserken megapiksel değeri öne çıkar örnekleri internet üzerinde oldukça fazla senin benim gibi donanım ve lensin önemini bilmeyen insanlar "Oo bunun kamera megapikseli daha fazla" diyip alıyor
MP değerine bakılarak kamera değerlendirilmez, artı olarak görülmez. İki telefonun fotoğraf kalitesi birbirine çok yakın, sahneden sahneye göre modeller birbirini geçebiliyor, genel olarak fotoğraf açısından P30 çok az daha iyi. Zoom avantajı da var. Video tarafında ise S10E daha iyi, 4K 60 FPS desteği de var, aynı durum ön kamera içinde geçerli.

CPU, GPU olarak S10E yine daha iyi bir cihaz. Daha hafif, daha iyi bir ekran ve stereo hoparlöre sahip bu konularda da avantajı var. Daha ucuz bir cihaz ayrıca.

Google ve Huawei'de anlaşmadı, şimdiki cihazları ilgilendiren bir durum yok. Huawei'nin yeni cihazlarında Google servisleri çalışmıyor.
ilgi alanını daha küçük boyutlu yeni bir görüntüye (piksel piksel) kopyalamak olacaktır.

Renkli görüntülerden bahsediyorsunuz, örn. RGB tripel pikselleri. Hala sensör formatında olan görüntüler (örn. Bayer desenli) kırpma sonrası mozaik giderme yapılırsa kenarlar boyunca bazı sapmalar gösterecektir,bu sapmalar megapiksel değeri yüksek olan kameralarda daha az olur.

Son düzenleme:
Hocam s10e ile ilgili ısınma şikayeti oldukça fazla biraz araştırdım p30 ise kasa yönüyle o kadar ısınmıyor ancak thermal throttling durumu var bu cihazda yoksa genel ısınma s10e'de daha fazla.

Hocam s10e ile ilgili bir sayfada bulduğum kullanıcı yorumunu paylaşmak istedim:

Solaklara göre değil.

Telefonun kalitesinden bahsetmeye gerek yok. Zaten bu fiyata en ufak bir hata bile kabul edilemez. Ancak şu var ki; telefonun işlemcisi sağ alt kısımda ve ısınma burada başlayıp sağ kenardan ısı atılmaya çalışılıyor. Sağlak olanlar için bu normal çünkü telefon sağ elde ve sol taraf açıkta kaldığı için ısı hızlıca atilabiliyor. Ancak solaklar için durum çok farklı. Telefon sol elde iken ısındıkça eliniz yanıyor, elinizle yan tarafı kapladiginiz icin telefon daha çok isiniyor ve eliniz daha cok yanıyor. Haliyle bu kadar para verilen bir üründen beklenmeyecek bir tasarım problemi. İade ettim.
Bu yorum sizce nasıl yorumlanabilir böyle bir tasarım hatası mümkün mü?(Ben de solağım.)

Son düzenleme:
Fotoğrafları keserken megapiksel değeri öne çıkar örnekleri internet üzerinde oldukça fazla senin benim gibi donanım ve lensin önemini bilmeyen insanlar "Oo bunun kamera megapikseli daha fazla" diyip alıyor.
Dediklerini biliyorum.

@Honor20 Bir sorun olacağını sanmıyorum, mağazada deneyin.

S10e kullanıyorum. Dediğiniz sorunlar herhalde sorunlu cihazları almış insanların yorumlarıdır. P30 pil ve zoom dışında her türlü geride. Bence S10e varken p30 alınmaz.
Olabilir hocam.Hocam thermal throttling testi yapıp atma şansın var mı?
Dediklerini biliyorum.

@Honor20 Bir sorun olacağını sanmıyorum, mağazada deneyin.
Hocam mağazada inceledim biraz P30 daha uygun gibi bana fiziksel olarak.Oyun oynarsam World Of Tanks ve PUBG oynayacağım bunları ortalama ayarlarda 60 kare stabil oynatsa yeterli benim için.Sizce p30 bu konuda pişman eder mi?

Son düzenleme:
Yeri değil ama bilginiz vardır diye düşünüyorum. Samsung yetkili servis garantisi devam eden telefonlarda batarya değişimini neye göre yapıyor ? Yani belirli bir batarya sağlığı altında iseyse yüzde kaç ? Boşu boşuna serviste telefon kalsın istemiyorum da.
Mesajını yeni gördüm kusura bakma, batarya sağlığı Samsung'ta kaç olmalı bir fikrim yok açıkçası. Gözle görülür bir düşüş yaşıyorsan servise direkt başvur, sağlığı gösteren uygulamalardan değerine baktın mı hiç ne gösteriyor?

Mesajını yeni gördüm kusura bakma, batarya sağlığı Samsung'ta kaç olmalı bir fikrim yok açıkçası. Gözle görülür bir düşüş yaşıyorsan servise direkt başvur, sağlığı gösteren uygulamalardan değerine baktın mı hiç ne gösteriyor?
Önemli değil. Cuma günü servise verdim pil sağlığı %87 idi. Batarya, şarj kablosu, tireşim motoru ve iki parça daha değişti. Beklemiyordum %87 için ama iyi oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı