P30 vs S10e

legolas29

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 2.5 yıldır kullanmakta olduğum iPhone 5s'i değiştirmek mecburiyetinde kalıyorum. Gönül isterdi ki Android işletim sistemine sahip bir telefon almayayım ancak ülkemizdeki iPhone fiyatları cep yakıcı seviyede olunca mecburen Android cephesine yönelmek durumunda kalmaktayım. Uzun araştırmalar sonucu gözüme kestirdiğim (tasarım olsun fiyat ve özellikler olsun) telefonlar şunlar:
1) Samsung S10'e(İnternet fiyatı 4100-4200 TL )
2) Huawei P30(4800 TL )
S10'e görece daha küçük bir telefon ama stero hoparlör, kablosuz şarj, IP6X sertifikası bulunuyor. Huawei ise bence arayüzü daha akıcı ve takılmıyor, ekranı daha büyük( ne fazla büyük ne küçük), kamerası fotoğrafta daha iyi, parmak izi ekran içinde ve bataryası daha uzun gidiyor.

Şimdi sizlere sorum şu, ben iki telefonu da beğendim ancak bataryası S10'e için 1 günü zor çıkarır diyorlar. Ayrıca telefonu MediaMarkt mağazasında deneyimledim bazı hareketlerde(arkada uygulamalar açıkken kamera açıkken açık uygulamaları gösteren hareketi yaparken takılması gibi) şeyleri sevmedim. Ayrıca el hareketleri ve arayüz Huawei'de bana daha güzel geldi. Huawei P30 alsam ambargo dan ne kadar etkilenirim. Seneye güncelleme gelir mi? Google service'lerini kullanabilir miyim?

İki telefonu kullanan dostlar lütfen deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Huawei P30 yerine Huawei Mate 20 Pro daha mantıklı bir tercih olur ona bakmanızı öneririm.
Hocam ona baktım, curve ekran ve ekranı biraz büyük geldi ve ayrıca çentik çok büyüktü o yüzden eledim aslında
Birde eklemek isterim Huawei şu an çıkmış telefonları Amerika olaylarından etkilenmiyor.
Yani herhangi bir sıkıntı olmaz diyorsunuz gelecek güncellemeler için vs.

S10e işlemci, video, özellikler vb. konularda daha iyi. Tabi telefonların kendine göre artıları var. Size yakın geleni tercih edebilirsiniz. Ben s10e yi tercih ettim.

Son kararım p30 gibi duruyor. Kağıt üzerinde s10e iyi dursa da akıcılığı o kadar iyi olmadığı kanaatindeyim. p30 akıcılığı daha iyi gibi duruyor arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı