P4 + HD5450 + 2GB DDR2 RAM'li Sisteme Upgrade Tavsiyesi

samet6380

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. PC sistemleri hakkında pek bilgi sahibi değilim. Sizden bu konuda yardımınızı isteyeceğim. Maddi olarak fazla para harcamak istemiyorum. Bana bir kaç tavsiye verin. Ufak tefek oyunlar oynamak için istiyorum.
Oynayacağım oyunlar örneğin: Wolf Team, PES 2013 vb.

Şuan ki sistemim:
  • 2GB DDR2 Ram
  • Intel Pentium 4 @2.8GHz
  • ATI Radeon HD5450 1GB DDR3
  • 320GB HDD
  • Windows 8 64 bit
Bütün bildiklerim bu kadar. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa işlemci - ram - anakart üçlüsünü değiştirmeniz gerekli. Oynayacağınız oyunlar öyle çok üst seviyede olmadığı için en fazla 700TL gibi bir masrafla bu sistem adam edilebilir.

Bana kalırsa işlemci - ram - anakart üçlüsünü değiştirmeniz gerekli. Oynayacağınız oyunlar öyle çok üst seviyede olmadığı için en fazla 700TL gibi bir masrafla bu sistem adam edilebilir.

Teşekkür ederim o kadar para harcayacak durumum yok maalesef, sadece işlemci ve ram takviyesi performasta artışında yeterli olur mu?

Teşekkür ederim o kadar para harcayacak durumum yok malesef, sadece işlemci ve ram takviyesi performasta artışında yeterli olur mu ?
Olur fakat ileriye dönük olmaz üzülürsünüz ileri de. DDR2 ram almalısınız. Şu anki anakartın hangi işlemcileri desteklediğini biliyor musunuz?

@samet6380 O sisteme işlemci upgrade etsen dahi bir performans farkıyla karşılaşmayacaksın. Bu sebeple kesinlikle işlemci - ram - anakart üçlüsü değişmek zorunda. RAM mecbur değişecek zira yeni anakart DDR3 olacak. Bu seferde DDR2 belleklerini takamayacaksın.

Toplam: 552 TL

Bu şekilde bir kombinasyon alabilirsiniz. Yalnız işlemci ve anakart OC'ye elverişlidir. Yani ileride olurda K takılı "i" serisi bir işlemci alıp takarsanız herhangi bir sorun olmaz. Tabi takacağınız işlemci 1150 soket olduğu sürece. :)

@samet6380 O sisteme işlemci upgrade etsen dahi bir performans farkıyla karşılaşmayacaksın. Bu sebeple kesinlikle işlemci - ram - anakart üçlüsü değişmek zorunda. RAM mecbur değişecek zira yeni anakart DDR3 olacak. Bu seferde DDR2 belleklerini takamayacaksın.

Toplam: 552 TL

Bu şekilde bir kombinasyon alabilirsiniz. Yalnız işlemci ve anakart OC'ye elverişlidir. Yani ileride olurda K takılı "i" serisi bir işlemci alıp takarsanız herhangi bir sorun olmaz. Tabi takacağınız işlemci 1150 soket olduğu sürece. :)

Sormasaydım direk işlemci alacaktım. Önerileriniz için teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı