P4 sistemi hayata döndürme

Narqo

Decapat
Makaleler
2
Merhaba. Elimdeki bilgisayar bozuldu evdeki bu sistemi kullanmak zorundayım bugün açtım sistem çökmüştü. CD sipariş ettim format atacağım ama en büyük sıkıntım sistemin eski ve yetersiz olması özellikler 1 GB RAM P4 2.8 GHz GeForce FX5200 ASUS p4p800SE aklımda ilk DDR 1 3 GB RAM takmak var ama anakart destekliyor mu bilmiyorum. Araştırdım kimisi 1+1 olmaz her slot 512 MB olur demiş kimisi 1 GB takılabilir demiş. ASUS'un sitesinde Max 4 GB denmiş kafam çok karıştı.

En fazla 4 GB 400 MHz DDR RAM destekliyor. 2x2 GB 400 MHz şeklinde yaparsanız dual channel çalışır. Ama isterseniz tek slot 4 GB RAM de olur, tavsiyem dual channel. İşlemci yükseltmesi de düşünüyorsanız takılabilecek en iyi işlemci Core 2 Duo E4700 olur ama Core 2 Duo E4xxx serisinden herhangi bir işlemci takabilirsiniz.

En fazla 4 GB 400 MHz DDR RAM destekliyor. 2x2 GB 400 MHz şeklinde yaparsanız dual channel çalışır. Ama isterseniz tek slot 4 GB RAM de olur, tavsiyem dual channel. İşlemci yükseltmesi de düşünüyorsanız takılabilecek en iyi işlemci Core 2 Duo E4700 olur ama Core 2 Duo E4xxx serisinden herhangi bir işlemci takabilirsiniz.
Tek slot 4gb. ram takamaz. Max. 4gb. dediğine göre 4x1gb. toplam 4 gb eder. Yani her slot max. 1gb. destekliyor.

Geri
Yukarı