P5KPL DDR2 sistem 3 RAM ile beraber çalışmıyor

mahmutalba

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba;
P5KPL DDR2 eski bir sistemim var. Üzerinde 1+1 DDR2 800MHz RAM vardı. Bunlara ek 2 GB DDR2 800MHz RAM aldım fakat ne yaptıysam 3 RAM'i birlikte çalıştıramadım. 2 GB RAM slimm, 1GB olan RAM'ler normal boyutta. RAM voltajları 1,8
2 GB+1GB RAM takılı şekilde çalışıyor. 1GB+1GB RAM takılı şekilde de çalışıyor fakat 2+1+1 şeklinde çalıştıramadım. Tüm RAM slotları ve RAM'ler sağlam.
Tüm kombinasyonları denedim.
Anakart 4 GB RAM destekliyor. Aklıma bir tek BIOS geliyor fakat çok fazla anlamıyorum BIOS'tan.
Win 8.1 64 Bit işletim sistemi kurulu.

2+1+1 şeklinde taktığınız zaman ekran gelmiyor gelmiyor mu? Bir uzun bir kısa bip sesi mi geliyor?

Evet ekran gelmiyor bir uzun iki kısa bip sesi geliyor.

Tamam işte, RAM'ler uyumsuzluk yapıyor veya anakart 3 slot kullanmanıza izin vermiyor. Ya tek slot ya çift slot ya da hepsini kullanabilirsiniz RAM slotlarının diye düşünüyorum.

Tamam işte, RAM'ler uyumsuzluk yapıyor veya anakart 3 slot kullanmanıza izin vermiyor. Ya tek slot ya çift slot ya da hepsini kullanabilirsiniz RAM slotlarının diye düşünüyorum.

RAM'lerin uyumsuzluk yaptığını sanmıyorum. Çünkü RAM'leri 1+1GB şeklinde de 2+1GB şeklinde de sorunsuz çalıştırıyorum. Geriye dediğiniz gibi 3 slot kullanımında sıkıntı kalıyor. Muhtemelen anakart 3 slot RAM'i desteklemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı