P5VD2-VM SE DDR2 ve E8400 Uyumlu mudur?

LioNesS27Tr

Hectopat
Arkadaşlar ASUS P5VD2-VM SE DDR2 anakart ile Intel E8400 işlemci uyumlu mudur? Herhangi bir hata olur mu? Sistem yükseltme edeceğim almadan önce yorumlarınızı merak ediyorum. Sistemim: 2 + 2 GB 667 MHz RAM 160 GB 7200 RPM harddisk CD -ROM 250W 80+ Csper PSU. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun yaşamamanız için en iyisi güvenilir bir markadan G41 anakart bakın derim, bütçe çok sınırlıysa bazı i945G anakartlar da var ama hem stabilite açısından berbatlar hem de çok eskiler. Bütçeniz de uygunsa benim size önerim biraz daha para biriktirip daha yeni nesil anakart + işlemci + RAM kombosu almanız (ikinci el daha uygun olacaktır).

Sorun yaşamamanız için en iyisi güvenilir bir markadan G41 anakart bakın derim, bütçe çok sınırlıysa bazı I945G anakartlar da var ama hem stabilite açısından berbatlar hem de çok eskiler. Bütçeniz de uygunsa benim size önerim biraz daha para biriktirip daha yeni nesil anakart + işlemci + RAM kombosu almanız (ikinci el daha uygun olacaktır).

Hocam G41 ve E8400 uyumu iyi olur mu zaten 4 GB RAM'im var. Ve ATI4350 1GB ekran kartım var ileri zamanlarda daha güzel bir PC toplayacağım şu dolar bir düşerse :D.Alımda olan sistem şimdilik bu sizin bir öneriniz varsa yazabilirsiniz. Teşekkür ederim.

Elinizde DDR2 RAM olduğu için DDR2 destekleyen herhangi bir G41 anakart ile rahatlıkla E8400 işlemcisini çalıştırırsınız, G41 anakartlar hem sıklıkla bulunduğundan hem de uygun fiyatlı olduğundan önerdim, başka alternatifler de bulunuyor.

Geri
Yukarı