P67P8EVO sisteme 2. ekran kartını takınca PC reset atıyor

Dionysos1924

Hectopat
Yer
Tımarhane
Daha fazla  
Meslek
korsan alman cd satıcısı
Merhaba arkadaşlar sorunum başlıkta gördüğünüz gibi.
Sistem bilgileri:
Anakart: P67P8EVO.
İşlemci: 5I 2320 3GHz.
RAM: 4x4 16 GB.
Ekran kartı: 2 tane GTX 960 2 GB.
Güç kaynağı: 600W.

Arkadaşlar açıklamak gerekirse 1 tane ekran kartını kullanırken sorun yok ama.
2. ekran kartımın pinlerini bağladıktan sonra güç düğmesine bastıktan 5 saniye sonra.
Yani Windows daha açılmadan bilgisayar restart atıyor.

Not: Bu bilgisayarı uzun zamandır kullanıyorum. Donanımların hiçbiri değişmedi ve yeni alınmadı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :D.

Merhaba arkadaşlar sorunum başlıkta gördüğünüz gibi.
Sistem bilgileri:
Anakart: P67P8EVO.
İşlemci: 5I 2320 3GHz.
RAM: 4x4 16 GB.
Ekran kartı: 2 tane GTX 960 2 GB.
Güç kaynağı: 600W.

Arkadaşlar açıklamak gerekirse 1 tane ekran kartını kullanırken sorun yok ama.
2. ekran kartımın pinlerini bağladıktan sonra güç düğmesine bastıktan 5 saniye sonra.
Yani Windows daha açılmadan bilgisayar restart atıyor.

Not: Bu bilgisayarı uzun zamandır kullanıyorum. Donanımların hiçbiri değişmedi ve yeni alınmadı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :D.

Merhaba öncelikle 2. ekran kartını neden bağladınız. Bir de sonradan taktığınız ekran kartını normalde olanın yerine takıp bilgisayarı sadece o ekran kartıyla başlatın aynı hatayı verirse ekran kartında bir problem olabilir.

Merhaba öncelikle 2. ekran kartını neden bağladınız. Bir de sonradan taktığınız ekran kartını normalde olanın yerine takıp bilgisayarı sadece o ekran kartıyla başlatın aynı hatayı verirse ekran kartında bir problem olabilir.

Hocam dediğim gibi sistemim zaten eski uzun zamandır kullanıyorum 2 ekran kartım zaten vardı sonradan böyle bir sorunum oldu ekran kartlarının ikisi de tek olarak kullandığım zaman çalışıyor.
Sonradan almadım yani zaten sistemi toplarken bu şekilde toplamıştım hiçbir donanımı sonradan almadım. 1 hafta öncesine kadar sorunum yoktu 1 haftadır bilgisayarda her türlü sorunu yaşadım.
SLI kullanıyordum böyle bir sorunla karşı karşıya gelince tek erkran kartını kullanarak test ettim ve 2 ekran kartıda tek tek ve farklı portlarda çalışıyor. Ama 2'sini aynı anda SLI bağlayınca PC 5 saniyede restart atıyor.

Hocam dediğim gibi sistemim zaten eski uzun zamandır kullanıyorum 2 ekran kartım zaten vardı sonradan böyle bir sorunum oldu ekran kartlarının ikisi de tek olarak kullandığım zaman çalışıyor.
Sonradan almadım yani zaten sistemi toplarken bu şekilde toplamıştım hiçbir donanımı sonradan almadım. 1 hafta öncesine kadar sorunum yoktu 1 haftadır bilgisayarda her türlü sorunu yaşadım.
SLI kullanıyordum böyle bir sorunla karşı karşıya gelince tek erkran kartını kullanarak test ettim ve 2 ekran kartıda tek tek ve farklı portlarda çalışıyor. Ama 2'sini aynı anda SLI bağlayınca PC 5 saniyede restart atıyor.

Ben yapmak istediğini anladım sanırım iki ekran kartı arasında köprü kurup daha iyi performans alacağını düşünüyorsun, haklısında. Bende ilk kez senin sorunun gibi bir sorun gördüm. Sana Sorunu çözmende bol şans.

Yeni konular

Geri
Yukarı