Başarılı Kurulum Packard Bell EasyNote TK85 - Mavericks

Sistem özellikleri aşağıda belirttim (imessage ve facetime aktif hale getiremedim)

• İşlemci : INTEL CORE I5-480M 3 MB L3 cache 2.66GHz
  • Bellek (Mb) : 4GB DDR3
  • Ekran Kartı : GT 420M 1 gb sadece görüyor
  • Ekran Kartı:intel hd (arrandale)288mb ve 1366*768 çözünürlük ile çalışıyor
  • Ses Kartı : alc272 çalışıyor(alc2.7.4 kext ile)
  • Ağ Kartı : bradcom 57780 çalışıyor
  • Sabit Disk (Gb) : 500 GB
  • Optik Sürücü : DVD-RW çalışıyor
  • Pil :voodoobattery çalışıyor
  • bluetooth ar3011 çalışıyor
  • İşletim Sistemi : 10.9.1 mavericks
  • Geliştirilmiş Portlar : 3 USB2.0 çalışıyor
  • Wireless : ar9287 kext ile çalışıyor
  • Webcam : 1,3 MP çalışıyor
Daha önce yaptığım kurulumlarda ki en az 50 kere kurmuşumdur, ekran kartı hiç birisinde çalışmadı. Dolayısı ile facetime ve photoboot çalışmıyordu. Osx86 sitesinden 1.jenerasyon intel hd kextleri yüklediğimde ekran kartı çalıştı. Bios orjinal sürümü1.30 sadece ahcı modu açtım başka bir şey yapmadım. Bluetooth çalışıyor. Kullandığım kext bluetoothfirmwareuptade kext çalıştığında htc one ile dosya alışverişi çok hızlı bir şekilde yapıyor. Şayet kextler için link vermek isterim ama problem olur mu bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hangi kext leri yüklemem lazım,onu nasıl bileceğim? Bende de facetime açıyorum kamera yok diyor ama Windows'da açılıyor. Sesi zaten hiç yapamadım bazen var bazen yok. Bluetooth çalışmıyor,aygıt arıyor diyor fakat cep telefonumu bulamıyor. Pil simgesi de yok.

Not:ben Maverikcs'i wmware vorkstation ile kurdum. Dualboot ile değil.
İşletim sistemim Win 7,i5 (3317u)1.7ghz-2.6 işlemci. 6gb ram .2gb ekran kartı nvidia 635m.

Peki hangi kext leri yüklemem lazım,onu nasıl bileceğim? Bende de facetime açıyorum kamera yok diyor ama Windows'da açılıyor. Sesi zaten hiç yapamadım bazen var bazen yok. Bluetooth çalışmıyor,aygıt arıyor diyor fakat cep telefonumu bulamıyor. Pil simgesi de yok.

Not:ben Maverikcs'i wmware vorkstation ile kurdum. Dualboot ile değil.
İşletim sistemim Win 7,i5 (3317u)1.7ghz-2.6 işlemci. 6gb ram .2gb ekran kartı nvidia 635m.
vmware içinde Batarya/Pil simgesi gibi fonksiyonlar zaten çalışmaz. Kamera da çalışmayabilir büyük ihtimalle. Direkt kurmak çok farklı sonuçlar verir.

- - - Güncellendi - - -

Sistem özellikleri aşağıda belirttim(applestore imessage ve facetime aktif hale getiremedim)

İşlemci : INTEL CORE I5-480M 3 MB L3 cache 2.66GHz

Bellek (Mb) : 4GB DDR3
Ekran Kartı : GT 420M 1 gbsadece görüyor
Ekran Kartı:intel hd (arrandale)288mb ve 1366*768 çözünürlük ile çalışıyor
Ses Kartı :
alc272 çalışıyor(alc2.7.4 kext ile)
Ağ Kartı : bradcom 57780 çalışıyor
Sabit Disk (Gb) : 500 GB
Optik Sürücü : DVD-RW çalışıyor
Pil :voodoobattery çalışıyor
bluetooth ar3011 çalışıyor
İşletim Sistemi : 10.9.1 mavericks
Geliştirilmiş Portlar : 3 USB2.0 çalışıyor
Wireless : ar9287 kext ile çalışıyor
Webcam : 1,3 MP çalışıyor

(BIOS ayarlarınızı ve BIOS versiyon bilgisini de paylaşın lütfen.)

AppStore, FaceTime ve iMessage tek bir düzeltme sonucu hepsi çalışacak.
Bu uygulamaları kullanamamanızın sebebi, hizmet serverlerına bağlanmaya çalıştığınızda serverlerın "Bu bir Mac değil" diye size hizmet vermemeleridir.
Kendinizi Mac olarak tanıtmanız gerekecek. Bunun için smbios.plist düzenlemesi yapmanız gerekecek.

Bu konuyu halletmek çok olası ama birkaç yöntemi var. Bu sebeple "Bu yöntem kesin çözer" diyerek bir yöntem yamıyorum bu konuya.

En basitinden Chameleon Wizard ve Clover Configurator ile SMBIOS sekmesi altında kendinizinkine en yakın bir profili seçebilir ve kaydedebilirsiniz. İşe yarayacağını umuyorum. Ama öncelikle orijinal config.plist dosyanızı başka bir konuma yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

SS7_zps0cfa1930.png

65zr0w.png

İşe yaramazsa daha sonra Google'a smbios.plist imessage appstore fix yazdıktan sonra çıkan ilk 10 sitede bolca alternatif yöntem var. İngilizceleri basit düzeyde, adım adım şunu yap diyor.

İşe yarayanı bulduktan sonra buraya geri bildirim yaparsan teşekkür ederiz.

Bootlader sorununu iPhone yardımda bir arkadaş anlatmış, ona bakarak yaptım. Linki aşağıda. Yalnız ben boot ettiğim usb nin adını USB yaptım başarılı oldu.

Boot:0 Error [ÇÖZÜM!] (Boot sorunu yaşayanlar için) - Türkçe - OSx86.net Hackintosh

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı