Packard Bell TM 86 Isınma Sorunu

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Packard Bell TM 86 laptobuna sahibim fakat oyunlarda çok ısınıyor. Speccy programıyla oyundan hemen çıkınca öğrendiğim sıcaklık değerleri :

Ekran Kartı(Nvidia GF GT 320M) 80 81 derece
İşlemci(i3 330M) 77 78 derece

Gördüğünüz gibi değerler çok yüksek hatta tam sınırda. Biraz daha ısınsa yanabilme riski var... Daha soğuk tutmak için ne yapabilirim ? Soğutucu kullanıyorum 3 fanlı bir soğutucu değiştirmemi önerir misiniz ? Başka ne gibi önlemler alabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence çok acil bakım yapılmalı. Gerek fanlar gerek soğutucu palakalar tozdan arındırılmalı hava yolları tıkalımı bakılmalı. Dizüstünün kendi fanları çalışıyormu kontrol edilmeli. Hatta işlemci termal macun yenilenmeli diye düşünüyorum. Garantisi bittiyse anlıyorsanız kendiniz. Eğer garanti varsa servise vermenizi öneririm. Dışardan fanla bu işi haledemeyebilirsiniz.

Ne zamandır kullanıyorsun bu PC'yi bilmiyorum ama sana kesin çözümü söylüyorum:

Aşağıdaki rehbere bakarak PC'yi sök ve termal macunu yenileyip içini temizle. Kullandığın o soğutucuların hiçbir faydasını göremezsin. Boşu boşuna plastik kapağa hava üflerler.

Garantisi devam ediyorsa bu işi servise de yaptırtabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Garanti yoksa kapağını açın, fanı yuvasından çıkarın, fan yapraklarını, aliminyum katmanları tek tek güzelce temizleyin, yeterince bilginiz varsa GPU ve CPU üzerindeki termal macunu kaliteli bir modelle yenile. Alacağın soğutucular 5-6 dereceden fazla fark yapmayacaktır. timucin arkadaşımızın önerdiği tavsiyelere uymalısın kısaca. ^^

Recep Abi 2010 yılında almıştım. Garantisi Martta bitti sanırım. Peki işlemciyi termal macun sürüp hallettik . Ekran kartı ne olacak ? İçini temizleyince mi düzelecek ? Yoksa ekran kartınında mı termal macunu var :D

- - - Güncellendi - - -

Ben masaüstü olsa temizlik ve termal macunu yaparım ama dizüstüler hakkında pek bilgim yok maalesef. Bunu bilgisayarcılar da yapar değil mi ?

Recep Abi 2010 yılında almıştım. Garantisi Martta bitti sanırım. Peki işlemciyi termal macun sürüp hallettik . Ekran kartı ne olacak ? İçini temizleyince mi düzelecek ? Yoksa ekran kartınında mı termal macunu var :D

- - - Güncellendi - - -

Ben masaüstü olsa temizlik ve termal macunu yaparım ama dizüstüler hakkında pek bilgim yok maalesef bunu bilgisayarcılarda yapar değil mi ?

Bilmiyorsanız sakın ellemeyin teknik destek alın. Tüm bilgisayarcılar bilir bakım yapmasını.

Peki termal macun illa mecbur mu ? Bugün bir kaç bilgisayarcı arkadaşla görüştük ve termal macunla alakası olmadığını söylediler. Sorun fanların ve içinin tozlanmasıymış. Termal macunu yapmasak da olur mu ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı