Packard Bell TM 86 Isınma Sorunu

Mert Gürpüzer

Kilopat
Yer
Ankara
Çözmek bir yana oyun oynamayı bıraktı :D Sadece internette gezebiliyor ama herhangi bir uğraş da göstermedi :D

KS
Countless Skies

Countless Skies

Kilopat
Yer
Ankara
Ya bu bilgisayarcılara inansam mı inanmasam mı karar veremedim :D Termal macunla alakası yok diyor adam. Sizde var diyorsunuz. Ben aslında foruma daha çok inanıyorum ama :D

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
Neyle alakası varmış peki? Söylesin bakalım.

M

Mr_YAMYAM

Ziyaretçi
Peki termal macun illa mecbur mu ? Bugün bir kaç bilgisayarcı arkadaşla görüştük ve termal macunla alakası olmadığını söylediler. Sorun fanların ve içinin tozlanmasıymış. Termal macunu yapmasak da olur mu ?
Eğer soğutucuyu işlemcinin üzerinden sökmezsen termal macun kullanmana gerek yoktur.
Şu an için yapabileceğin tek şey, bakır kanatların içerisindeki tozları bir fırça ile fırçalarken, aynı anda elektrik süpürgesiyle emdirmen olacaktır.

T

the2hun

Ziyaretçi
Ne zamandır kullanıyorsun bu PC'yi bilmiyorum ama sana kesin çözümü söylüyorum:

Aşağıdaki rehbere bakarak PC'yi sök ve termal macunu yenileyip içini temizle. Kullandığın o soğutucuların hiçbir faydasını göremezsin. Boşu boşuna plastik kapağa hava üflerler.

Garantisi devam ediyorsa bu işi servise de yaptırtabilirsin.

Recep kardeş bendede var bu laptopun aynısı ben de aynı bu videodaki gibi söktüm geri taktım ama açılmadı. PC power tuiu bir hareket vermiyor ama şarj kablosunu takınca ısık yanıyor. Power tuşuna basınca ışık sönüyor geri.

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
Countless Skies

Countless Skies

Kilopat
Yer
Ankara
Bende aynı şekilde açmayı denedim ama klavyeyi çıkarma kısmını yapamadım. Bıçakla kanırtıyorum ama çıkmıyor. Sonra tuşu kıracağım diye bıraktım.

Yeni konular

Yukarı