Çözüldü Pacman Mirror List nasıl optimize edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm

Kendim buradan istediğim ülkeleri seçip /etc/pacman.d/mirrorlist-1 adındaki dosyaya kaydediyorum. Sonrasında /etc/pacman.conf dosyasından da repoların server dosyasını /etc/pacman.d/mirrorlist-1 dosyası olarak gösteriyorum.

Siz de böyle yapabilirsiniz.

Kendim buradan istediğim ülkeleri seçip /etc/pacman.d/mirrorlist-1 adındaki dosyaya kaydediyorum. Sonrasında /etc/pacman.conf dosyasından da repoların server dosyasını /etc/pacman.d/mirrorlist-1 dosyası olarak gösteriyorum.

Çözüm

Şimdi dediklerinizi uyguluyorum hocam. Hemen dönüş yapacağım.

@Kernelginar başarılı olamadım aslında çok basit bir şey...

16735589113455890900969235096920.jpg

16735589896038063850072292075373.jpg

/etc/pacman.d/mirrorlist-g olarak kaydettim Nano'dan. Bu şekilde ayarlı.

Sonrasında da pacman.conf dosyasına yazdım...
16735590891528184199848881145499.jpg

Bir sorun görebiliyor musunuz?

Son düzenleme:
Mirrorlist'i o anki en hızlı yansılara göre oluşturmak için alttaki komutları kullanabilirsiniz. Ben Arch Linux kuracağım zaman sistemi mount ettikten sonra, pacstraptan önce yansıları alttaki komutlarla o anki stabilite ve hızına göre düzenleyip kurulumu daha sonra gerçekleştiriyorum.

sudo cp /etc/pacman.d/mirrorlist /etc/pacman.d/mirrorlist.bak
sudo pacman -Sy
sudo pacman -S pacman-contrib
sudo rankmirrors -n 10 /etc/pacman.d/mirrorlist.bak > /etc/pacman.d/mirrorlist

Linux konfigürasyon dosyalarında başında "#" olan satırlar okunmayan satırlardır. Yani başına "#" koyduğunuz satırın o dosyada olup olmaması birşey değiştirmez. Genelde o dosyayı yaratan kişinin o satırları ne için kullandığını açıklamak için kullanılır.

Geri
Yukarı