Pahalı diş macunları fiyatını hak ediyor mu?

Hayir, anlatmak istedigimi anlamadin. Florun miktari dusuk ama kalinti birakiyor. Bu da zamanla birikmeye neden oluyor. Sık bogaz etmek isyemiyorum, tercih meselesi.

Dostum senin anlamadığın nokta bilime değer verip macun boş iş demen. Kimyasal falan diyorsun ama bunlar bilimsel olaylar. Tuzlu su diyosun, birçok şey yazmışsın ilk mesajında. Önce cevap vermek istemedim.Ben sana bilimsel verilerle, profesörün dediğini söylüyorum. Sen bana kendi fikrini hala dikte etmeye çalışıyorsun. İlk mesajında anlattığın şeylerin hepsi uydurma kusura bakma. Hiçbir hekimden öyle bir şey duymadım duymam. Flor konusundaki çalışmalar sürüyor, kalıntı kalıyor deyip geçemezsin. Buyur diş macunlarındaki florun vücuda etkisini gösteren kesin sonuçlar göster. Ama ben sana diyorum ki flor uygulaması yıllardır çocuklara yapılıyor. 'Dozunda' yapılırsa yararı var diyorum. Dediğin gibi zararı olsaydı farkına varılırdı. Bugünün sonuçlarında dediğin gibi zararı yok.

Dostum senin anlamadığın nokta bilime değer verip macun boş iş demen. Kimyasal falan diyorsun ama bunlar bilimsel olaylar. Tuzlu su diyosun, birçok şey yazmışsın ilk mesajında. Önce cevap vermek istemedim.Ben sana bilimsel verilerle, profesörün dediğini söylüyorum. Sen bana kendi fikrini hala dikte etmeye çalışıyorsun. İlk mesajında anlattığın şeylerin hepsi uydurma kusura bakma. Hiçbir hekimden öyle bir şey duymadım duymam. Flor konusundaki çalışmalar sürüyor, kalıntı kalıyor deyip geçemezsin. Buyur diş macunlarındaki florun vücuda etkisini gösteren kesin sonuçlar göster. Ama ben sana diyorum ki flor uygulaması yıllardır çocuklara yapılıyor. 'Dozunda' yapılırsa yararı var diyorum. Dediğin gibi zararı olsaydı farkına varılırdı. Bugünün sonuçlarında dediğin gibi zararı yok.
En ufağından dostum, yine senin için atıyorum. Antidepresanların için kalıtım yapılarak flor katılıyor. Anlayacağın, beyini uyuşturuyor bir şekilde. Hatta uyuşturabilmesi için de hücrelere yapış yapışıyor.

20-1024x1024.jpg

Bu beyindeki epifiz bezi. Pineal gland. Buna ilahi göz derler. Pusula gibidir. Hayvanlar nereye gideceklerini ezbere bilirler. İnsanlar ise kuru göz, biçimsiz bir suratla yollarını teknolojik ürünlerle bulmaya çalışır. Körelmiş bir organ. Arkandan gelen bir insanın sesini, gölgesini duymadan bile onun sana yaklaştıgını anlıyorsun. Bunu ne sağlıyor? Belirli mistik olaylar var demek. O zaman anlatmak istediğim nedir diyeceksin.

Ben kesin yaklaşmıyorum kendi düşünceme, dediğin gibi safsata da kalabilir. Ben gerçek bakıyorum. Duş aldıktan sonra üzerime gelen rahatlamayı baz alıyorum. Bu acaba sudan kaynaklı mı yoksa flor ve klorun antidepresan etkisi yarattığına mı bağlı..

Hadi yine bir saçma hikaye var kulaklarda duyum olan. Hitler bir dönemler askerlere bol florur tükettiriyormuş. Neden? Onları daha itaatkar edebilmek için..

Belki insanlara bir şeyleri daha iyi empoze edebilmek için, onların sakin kalabilmesi gerekiyor. Bunun için de florur dayatıyorlar. IQ düşüklüğü, kireçli beyin hücreleri. Bunun esasında daha az iletişim gücü..

Resmi bir araştırma da var bunun üzerine. Lakin durmuyorlar fazla üzerinde. Çünkü fişlerini çekerler..

Belki de komplo teorisidir. Bilemedim hiçbir zaman. Lakin ben bilime inanan, güvenen ama sisteme güvenmeyen biriyim. O yüzden kendi düşüncem diyip sık boğaz etmek istemiyorum. Saçmalığı beni bağlar, inanmayıp önüne bakmak seni. Tabii inanmayacaksın, o da sorun değil, çünkü bilim her zaman bizi düşünür.. Veya sistemin yürümesi için çözüm üretir.. Sonuçta kapitalist bir sistem..

En ufağından dostum, yine senin için atıyorum. Antidepresanların için kalıtım yapılarak flor katılıyor. Anlayacağın, beyini uyuşturuyor bir şekilde. Hatta uyuşturabilmesi için de hücrelere yapış yapışıyor.

Eki Görüntüle 1308585
Bu beyindeki epifiz bezi. Pineal gland. Buna ilahi göz derler. Pusula gibidir. Hayvanlar nereye gideceklerini ezberebilirler. İnsanlar ise kuru göz, biçimsiz bir suratla yollarını teknolojik ürünlerle bulmaya çalışır. Körelmiş bir organ. Arkandan gelen bir insanın sesini, gölgesini duymadan bile onun sana yaklaştıgını anlıyorsun. Bunu ne sağlıyor? Belirli mistik olaylar var demek. O zaman anlatmak istediğim nedir diyeceksin.

Ben kesin yaklaşmıyorum kendi düşünceme, dediğin gibi safsata da kalabilir. Ben gerçek bakıyorum. Duş aldıktan sonra üzerime gelen rahatlamayı baz alıyorum. Bu acaba sudan kaynaklı mı yoksa flor ve klorun antidepresan etkisi yarattığına mı bağlı.

Hadi yine bir saçma hikaye var kulaklarda duyum olan. Hitler bir dönemler askerlere bol florur tükettiriyormuş. Neden? Onları daha itaatkar edebilmek için.

Belki insanlara bir şeyleri daha iyi empoze edebilmek için, onların sakin kalabilmesi gerekiyor. Bunun için de florur dayatıyorlar. IQ düşüklüğü, kireçli beyin hücreleri. Bunun esasında daha az iletişim gücü.

Resmi bir araştırma da var bunun üzerine. Lakin durmuyorlar fazla üzerinde. Çünkü fişlerini çekerler.

Belki de komplo teorisidir. Bilemedim hiçbir zaman. Lakin ben bilime inanan, güvenen ama sisteme güvenmeyen biriyim. O yüzden kendi düşüncem deyip sık boğaz etmek istemiyorum. Saçmalığı beni bağlar, inanmayıp önüne bakmak seni. Tabii inanmayacaksın, o da sorun değil, çünkü bilim her zaman bizi düşünür. Veya sistemin yürümesi için çözüm üretir. Sonuçta kapitalist bir sistem.

Benim dediklerimle ne alakası var hocam bu dediklerinizin? Ben size bilimsel olarak diyorum siz ilaç şirketlerini konuşuyorsunuz? Ben bilmediğim konu hakkında yorum yapmayacağım. Diş konusunda flor uygulamalarının kanıtlanmış zararı yok diyorum. Siz bana farklı şeyler anlatıyorsunuz. Bir ilacın içine koyulan flor oranıyla macun içindeki oran bir değil. Ben macunlardan bahsediyorum. İlaçlar konusunda haklı olabilirsiniz, hangi ilaçta flor ne kadar var bilmiyorum. Bazı flor uygulanan ilaçlar hamilelik döneminde uygulanırsa çok ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkar. İlaçların yan etkileri konusunda bir ilaç üretilip denediği zaman yararı daha çoksa kullanıma alınır. Dediğiniz komplo teorileri bilimsel değil.

Yüksek fiyata satılan bazı diş macunları var.
Diş hekimime soruyorum, "Ipana, Colgate falan yeterli, içinde florür olsun yeter" diyor.
O zaman bunlar neden bu kadar pahalı, farkı nedir diye merak ediyorum yine de.
Bunları kullanıp fiyatını hak ediyor diyen arkadaşımız var mı? Önerir misiniz?

Eki Görüntüle 1308322
Eki Görüntüle 1308323
Bence etmiyor. MX-4 termal macun aldıktan sonra ağzına sürebilirsin.

Benim dediklerimle ne alakası var hocam bu dediklerinizin? Ben size bilimsel olarak diyorum siz ilaç şirketlerini konuşuyorsunuz? Ben bilmediğim konu hakkında yorum yapmayacağım. Diş konusunda flor uygulamalarının kanıtlanmış zararı yok diyorum. Siz bana farklı şeyler anlatıyorsunuz. Bir ilacın içine koyulan flor oranıyla macun içindeki oran bir değil. Ben macunlardan bahsediyorum. İlaçlar konusunda haklı olabilirsiniz, hangi ilaçta flor ne kadar var bilmiyorum. Bazı flor uygulanan ilaçlar hamilelik döneminde uygulanırsa çok ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkar. İlaçların yan etkileri konusunda bir ilaç üretilip denediği zaman yararı daha çoksa kullanıma alınır. Dediğiniz komplo teorileri bilimsel değil.
Anlamıyorsun sanırım. Florur 1,5 Mg olsa bile zamanla birike birike çoğalır. Diş macunlarında yaklaşık 1000-1500 Ppm florur var, bu da sanırım 1, 1,5 Mg ortalamasında. Yani 1 Litre çeşme suyundaki florurle eş değer.

Florur 1,5 Mg olarak vucuda girer, bunun ancak %60'lık kısımı atılır.. Geri kalanı birikir.

Ya benimki bilimsel değil, atıyorum.. Sen yeter ki ne demek istediğimi anla. Hiç senin düşünceni hatalı çıkarma, ya da kendimi haklı çıkarma amacım yok. Senin her düşüncene saygım var. Florur 1,5 Mg olarak alınması zararsızdır, evet. Öyle görünür. Ama vucutta biriken bir yapıda olduğu için o Mg'lar karşına ne olarak çıkar, onu diyorum..

Ya işin bilimselliğini bıraktım ben, artık kendimce yol çizdim. Tabii bu da avanaklıgım mıdır, yoksa artık sistemin kabalıgından mı sallıyorum bilemedim. Ama lütfen görüşüme hak tanı, sonra ben haklıyım de. Çünkü benim düşüncem haksız bile olsa, buna iten etkenlerden dolayı en azından yanlış yolda haklı bir amacım var. Altını çizerek söylüyorum, haklısınız. Ben atıyorum, tutuyorum. Bilimin arkasında değilim. 😁

Petrol savaşları, ilaç savaşları, biyolojik savaşlar.. Artık 60 yaşına gelen şükrediyor, 60'da ölen erken öldüm diye şükrediyor. Yaşanılmayacak bir dünya..

Hele ki önüne bak, sigara denen safsatayı bu bilim insanları zamanında çocuklara bile içirmiş.
Yani örnek çok..

Ben bu sistemin neden nemalandığını biliyorum. Kendi aramızda para toplarsak ne olur?
Nasıl açık verecekleri de ortada. Kimse uyutuldugumuzu bilmez..

Neyse, konu sahibinden özür diliyorum. Amacım konusunu saptırmak değil, kendisine florur konusunda endişe empoze etmek.. Kullanıyorsak, en azından az olanından. Ya da hiç kullanmayalım.. Ya da faydalıdır diyelim.. Düşünce yani.

Dosya Ekleri

• 20-1024x1024.jpg
    20-1024x1024.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 11
@mmk Hocam florür olunca ne oluyor? Florürün diş macununda kesinlikle uzak durulması gereken bir şey olduğunu falan düşünmüyorum yani.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı