Paket Kaybı Değerleri

eneszz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yardımcı olur musunuz? Google IP attığımda hep 8. hopta packet loss çıkıyor. ayrıca PUBG serverine test yaptığımdada packet loss çıkıyor. Bunun nedeni nedir ve oyunlarıma yansır mı?

Dosya Ekleri

• tracert pubg.PNG
    tracert pubg.PNG
    38,1 KB · Görüntüleme: 56
  • packet loss.PNG
    packet loss.PNG
    47,7 KB · Görüntüleme: 47
  • tracert.PNG
    tracert.PNG
    26 KB · Görüntüleme: 73
İlgili cihazın kapasite yetmezliği veya ping atıldığını anlayıp geç cevap vermesi yüzünden olabilir.

7, 8, 9 ve 10. kısmın bu denli yüksek olmasının tek açıklaması ping atıldığını fark edip, komuta geç dönmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Denemeden bu teorinin doğru veya yanlış olduğu anlaşılmayacağı için yansır veya yansımaz diyemiyorum...

açıkcası ben çok ugrastım mesela pubg de iken 55 ms ve 0 packet loss la oynuyorum fakat bazen anlık %1 packet loss giriyor ve arkada film açılınca yine anlık olarak %5-10 arası packet loss oluyor bunun sebebi nedir alt yapım yeterli olmasına rağmen

Dosya Ekleri

• 23.PNG
    23.PNG
    28,1 KB · Görüntüleme: 37
Sorunun başladığı kısmın hat değerleri ile alakası yok. Hat değerleri sorun olsaydı muhtemelen 2. veya 3. kısımda sorun olurdu.

Öte yandan 11 zayıflama ve bu kadar CRC hatası ile 79 Mbps'yi tam olarak alabiliyor musunuz?

kablolu iken 72 73 alıyorum en fazla
Sorunun başladığı kısmın hat değerleri ile alakası yok. Hat değerleri sorun olsaydı muhtemelen 2. veya 3. kısımda sorun olurdu.

Öte yandan 11 zayıflama ve bu kadar CRC hatası ile 79 Mbps'yi tam olarak alabiliyor musunuz?
bu daha az crc 1 hafta önce nakil yaptırdım ve ilk 4 günlük kullanımda crc cok fazlaydı

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-02-24-14-51-34.png
    Screenshot_2021-02-24-14-51-34.png
    336,2 KB · Görüntüleme: 39
Sorunun başlangıç noktası TT'nin cihazı olarak gözüküyor. Onların ilgilenmesi gerekli.

DH forumda "TurkNet Destek Burada" adlı konu var, oradan firma yetkilisine özel mesaj atarak durumu izah edin. 6. kısımdan 10. kısıma kadar paket kaybı olduğunu ve network biriminin kontrol etmesini rica edin.

Sizin müdahale edeceğiniz bir konu değil...

Sorunun başlangıç noktası TT'nin cihazı olarak gözüküyor. Onların ilgilenmesi gerekli.

DH forumda "TurkNet Destek Burada" adlı konu var, oradan firma yetkilisine özel mesaj atarak durumu izah edin. 6. kısımdan 10. kısıma kadar paket kaybı olduğunu ve network biriminin kontrol etmesini rica edin.

Sizin müdahale edeceğiniz bir konu değil...
tamamdır teşekkürler sorun bitmiyorki şu firmada

Geri
Yukarı