Paket kaybı neden olur?

• Konuyu başlatan NNUE
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 531

NNUE

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600, Asus Prime B550m-K, Sapphire Pulse 6700 XT, Kingston Fury 3200 MHz CL16 2x16 32 GB Ram
Meslek
Öğrenci
GFN'da oyun oynamak istiyorum fakat paket kaybı çok fazla, 5-10 civarında gidip geliyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim? Modem yanımda ve kablosuz bir şekilde bağlanıyorum, hız ise 50 Mbps.

Kablo ile bağlanın paket kaybı mutlaka düşecektir.

Maalesef kablonun uzunluğu kısa olduğu için bağlayamıyorum. Tek çözüm kablo mu?
Tabi ki de tek çözüm kablo değil. Fakat yürümeden koşmaya başlamak gibi olur. Yüksek ihtimalle kablosuz bağlantıdan kaynaklı bir problem. Eğer hala sorunun devam ederse kablo ile bağlandıktan sonra başka çözümler de arayabiliriz.

GFN'da oyun oynamak istiyorum fakat paket kaybı çok fazla, 5-10 civarında gidip geliyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim? Modem yanımda ve kablosuz bir şekilde bağlanıyorum, hız ise 50 Mbps.

Modeme yakın durun bende GFN da oynuyorum ama paket kaybım uyarı veriyor. Uyarı vermesine rağmen akıcı şekilde oynayabiliyorum. 2.4GHz bu arada.

Modeme yakın durun bende GFN da oynuyorum ama paket kaybım uyarı veriyor. Uyarı vermesine rağmen akıcı şekilde oynayabiliyorum. 2.4GHz bu arada.
Her şey etki edebilir kablosuz bağlantıya. O yüzden istediği kadar yakın dursun. Kablosuz bağlantının izlendiği yolda metal veya sinyalin geçemediği bir madde varsa bile bağlantı kötüleşebiliyor. Modeme yakınlaşabiliyorsa zaten kablo alsın taksın. Bir kablo kaç para ben alıcam yollucam şimdi he.

Her şey etki edebilir kablosuz bağlantıya. O yüzden istediği kadar yakın dursun. Kablosuz bağlantının izlendiği yolda metal veya sinyalin geçemediği bir madde varsa bile bağlantı kötüleşebiliyor. Modeme yakınlaşabiliyorsa zaten kablo alsın taksın. Bir kablo kaç para ben alıcam yollucam şimdi he.
Haklısınız ama bazı anneler kablo kirlilik yapıyor diye bağlatmak istemeyebilir :D

Haklısınız ama bazı anneler kablo kirlilik yapıyor diye bağlatmak istemeyebilir :D
Şaka gibi. Eğer öyleyse online oyunlarda droplara şimdiden alışsın arkadaş.

Geri
Yukarı