Laptop Ping ve Paket Kaybı Sorunu

PoisonMath

Kilopat
Yer
Osmaniye
Dün akşam vaktine kadar herhangi bir sorun yaşamadığım laptopumda gece itibari ile 200'ün altına inmeyen ping ve sürekli paket kaybı yaşamaya başladım. Normalde 100'ün üstüne çıkmıyordum. Bir anda nasıl böyle bir şey oldu anlamadım. Herhangi bir program yükleyip silme işlemi de yapmadım. 1-2 ayda bir aynı sorunu yaşadığımı da belirtmek isterim. İnternetimde de herhangi bir sorun yok. Abimin laptopunda da denedim onda herhangi bir sıkıntı yok. Sürücüyü silip yeniden kurdum herhangi bir değişiklik olmadı. Sorunun Windows 10 kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Mantıklı önerisi olanlardan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün akşam vaktine kadar herhangi bir sorun yaşamadığım laptopumda gece itibari ile 200'ün altına inmeyen ping ve sürekli paket kaybı yaşamaya başladım. Normalde 100'ün üstüne çıkmıyordum. Bir anda nasıl böyle bir şey oldu anlamadım. Herhangi bir program yükleyip silme işlemi de yapmadım. 1-2 ayda bir aynı sorunu yaşadığımı da belirtmek isterim. İnternetimde de herhangi bir sorun yok. Abimin laptopunda da denedim onda herhangi bir sıkıntı yok. Sürücüyü silip yeniden kurdum herhangi bir değişiklik olmadı. Sorunun Windows 10 kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Mantıklı önerisi olanlardan yardım bekliyorum.
şu anda buna benzer bir sorunda bende var pingim aşırı dalgalanıyor müşteri hizmetlerini aradım işe yaramadı kablo ile bagladım yine işe yaramadı teknik servis gönderecekler

Sorununuzun sebebini bilmemekle birlikte bunun en kolay çözümü bir ethernet kablosuyla internete bağlanmaktır.
İnterneti telefondan dağıtıyorum. Dün akşama kadar bir sıkıntı yokken sadece bu cihazda böyle bir sorun olması şaşırtıyor beni. Arada sırada yine yaşıyordum ama microsoft forumlarındaki bazı yöntemlerden sonra düzelme oluyordu. Onlar da işe yaramadı bu sefer. Kablo ile sıkıntı yaşamıyorum ama yaylada olduğum için telefon belli bir yerde güzel hız verdiği için kablo bağlama şansım olmuyor. Bilgisayardaki wifi de bir sıkıntı var ama denemediğim yol kalmadı gibi çözemedim.

İnterneti telefondan dağıtıyorum. Dün akşama kadar bir sıkıntı yokken sadece bu cihazda böyle bir sorun olması şaşırtıyor beni. Arada sırada yine yaşıyordum ama microsoft forumlarındaki bazı yöntemlerden sonra düzelme oluyordu. Onlar da işe yaramadı bu sefer.
Wi-Fi anteninde bir problem olmuş olabilir. Çarpma veya düşürme gibi bir olay oldu mu?

Bilgisayar sürekli masada herhangi bir düşme yaşamadım. Microsoft yerine asusun sitesindeki wifi sürücüsünü kurmayı bir deneyeyim en iyisi.
Yok mu bunun çözümü dün geceye kadar sapasağlam çalışan wifiye noluyor.

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var çok can sıkıcı paket kaybı ve ping sorunu son zamanlarda aşırı arttı. Kablo ile bağlanıyorum yokmudur çözümü?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı