Palit 1660 Super vs MSI 1660 Super Ventus XS O.C

OdinOCTA

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi bu hafta aldım. Şu şekilde:

Ryzen 1600 B2
Gigabyte B450M S2H
Corsair 3200 MHz RAM (2×8)
Corsair Spec Delta

Geriye sadece ekran kartı almak kaldı. Baktığımda bazılarının Ventus XS O.C hakkında çekinceleri olduğunu görüyorum. Soğutması kötü, kullanılan mosfetler düşük kalite vs. Palit ise köklü marka 5 yıl boyunca 9800GT modelini kullandım herhangi bir problem yaşatmadı. Yalnız yeni nesil kartlarda nasıl, eski kalitesinde mi emin değilim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ya da 1800-1850 fiyat bandında tavsiyeleriniz varsa memnuniyetle değerlendiririm. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Palit gerçekten köklü ve kaliteli bir üretici ancak MSI yazılım tarafı ve soğutma bakımından daha üstün olduğu görülüyor. Fabrika çıkışlı O.C olması bile alınır kılıyor. Ben MSI alırdım.

Fazla abartıyorlar, alıp kullanabilirsin. Bizim millette hep en iyisi ile kıyas var hep en iyisi olmalı mantığı var, bu mantık bazen doğru bazen yanlış sonuçlar doğuruyor.
Tabiki de STRİX ya da GAMİNG Z' nin yanından geçemez Ventus ama 1800 TL bandında alacağın en baba kart 125 W TDP, o yüzden ısınan kartlar değiller zaten. Bi Ventus ya da Zotac Gaming gayet yeterli.
Zotac 2060 Gaming 15DK Furmak ardından 10 DK oyun testine soktun kartın TDP değeri 160 W 67 derece sabit verdi, aynı şekilde değerlerini hatırlamasam da ilk 2060'lar çıktığında Ventus da aldık onu da teste sokmuştu o da hatırladığım kadarıyla 70'i görmemişti.

Palit gerçekten köklü ve kaliteli bir üretici ancak MSI yazılım tarafı ve soğutma bakımından daha üstün olduğu görülüyor. Fabrika çıkışlı O.C olması bile alınır kılıyor. Ben MSI alırdım.
Teşekkürler tavsiyeniz için. Benimde aklım MSI'dan yana. Palit'in teknik servis desteği nasıl bir bilgim yok öte yandan MSI Türkiye'de uzun yıllardır piyasada olan bir firma teknik desteği de oturmuştur sanırım.
Fazla abartıyorlar, alıp kullanabilirsin. Bizim millette hep en iyisi ile kıyas var hep en iyisi olmalı mantığı var, bu mantık bazen doğru bazen yanlış sonuçlar doğuruyor.
Tabiki de STRİX ya da GAMİNG Z' nin yanından geçemez Ventus ama 1800 TL bandında alacağın en baba kart 125 W TDP, o yüzden ısınan kartlar değiller zaten. Bi Ventus ya da Zotac Gaming gayet yeterli.
Zotac 2060 Gaming 15DK Furmak ardından 10 DK oyun testine soktun kartın TDP değeri 160 W 67 derece sabit verdi, aynı şekilde değerlerini hatırlamasam da ilk 2060'lar çıktığında Ventus da aldık onu da teste sokmuştu o da hatırladığım kadarıyla 70'i görmemişti.
Dediginiz gibi TDP değerleri düşük kartlar ısınma sorunu kafama takılan bir konu değil. Yalnız kalite farkı aklıma takılıyor. Acaba herhangi bir bilginiz var mıdır hocam mosfetlerde Micron vs. hangi marka kullanılıyor?

Teşekkürler tavsiyeniz için. Benimde aklım MSI'dan yana. Palit'in teknik servis desteği nasıl bir bilgim yok MSI Türkiye'de uzun yıllardır piyasada olan bir firma teknik desteği de oturmuştur sanırım.
MSI servisi güzel işliyor ama hiçbir ürünüm gitmedi, nazar değmesin :D Mesajlarım yararlı olduysa beğenebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı