Palit Dual RTX 3060 Ti 11000 TL

Tabii öyle, zaten iş (CUDA ve RTX render, yapay zeka öğrenmesi yani TensorFlow) ve yayıncılık konusuna gelince NVIDIA'dan başka marka tercih edilemez oluyor ama hala oyun konusunda RX 6700 XT, RTX 3060 Ti'dan daha iyi diye düşünüyorum.
Driver sorunlarını bir kenara bırakırsak, 10 bin TL'ye 6750xt varken 3060ti 11bin TL'ye mantıklı mı sizce? Sadece soruyorum. İki karta da sahip değilim. Saf kas gücü için konuşalım.
Ben, açıkcası bir ürüne 10 bin TL verip RT teknolojisinin tadına bakamasaydım üzülürdüm.
Bir de bu karşılaştırmanın 6900 XT ve 3080 versiyonu var 20.000 birim verip RT teknolojisi açmayıp ot gibi oyun oynanmaz. En azından şahsen ben öyle düşünüyorum.
Kas gücüne sadece Türk forumdakiler bu kadar takılıyor. Tabii RT açmayacaksanız ve rendering yapmayacaksanız ayrı.

Ben, açıkcası bir ürüne 10 bin TL verip RT teknolojisinin tadına bakamasaydım üzülürdüm.
Bir de bu karşılaştırmanın 6900 XT ve 3080 versiyonu var 20.000 birim verip RT teknolojisi açmayıp ot gibi oyun oynanmaz. En azından şahsen ben öyle düşünüyorum.
Kas gücüne sadece Türk forumdakiler bu kadar takılıyor. Tabii RT açmayacaksanız ve rendering yapmayacaksanız ayrı.
Bizim insanlar birşeye aşık oluyorlar ölümüne savunuyorlar maalesef hakli yada haksız.

Açıkçası RT teknolojisi için merakım yok.Daha da açık konuşmak gerekirse 10bin TL ekran kartına verecek bütçem de bugün itibariyle yok ve böyle bir döviz hareketinde olamayacak da o ayrı konu.
Ben yalnızca inceleme videoları haricinde gerçek kullanıcıların yorumlarını duymayı istiyorum. Buradan yapacağım çıkarım, bu kart 10 bin lira ederse bir alt segmentine 8 bin TL vermek ne kadar mantıklı şeklinde silsile ile bütçe aralığım olan 3-7 bin TL arasındaki modelleri kendi içinde kategori etmek. Bu daha çok başkalarına yorumlamak için değil de kendim için öncelik sıralaması yapmak için.
Yorumunuz için teşekkür ediyorum, bahsettiğiniz teknolojileri kullanmamak da garip olurdu doğrusu.

3060 Ti ile neyin RT'sinden bahsediyorsunuz siz :D İsminde RT olan her kartta rahat rahat RT açabileceğiniz fikrini size kim empoze ettiyse öyle bir şey yok. Kaldı ki zaten şu an öyle ahım şahım bir tarafı da yok. NVIDIA olduğu için alıyorum deseniz bile daha kabul edilebilir bir cevap.

3060 Ti ile neyin RT'sinden bahsediyorsunuz siz :D İsminde RT olan her kartta rahat rahat RT açabileceğiniz fikrini size kim empoze ettiyse öyle bir şey yok. Kaldı ki zaten şu an öyle ahım şahım bir tarafı da yok. NVIDIA olduğu için alıyorum deseniz bile daha kabul edilebilir bir cevap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3060 Ti ile neyin RT'sinden bahsediyorsunuz siz :D İsminde RT olan her kartta rahat rahat RT açabileceğinizi size kim empoze ettiyse öyle bir şey yok. Kaldı ki zaten şu an öyle ahım şahım bir tarafı da yok. NVIDIA olduğu için alıyorum deseniz bile daha kabul edilebilir bir cevap.
Bu kartı alınabilir kılabilecek tek şey iş ve yayıncılık tarafında daha iyi olması denilebilir, RT kısmındaki donanım hızlandırmasını RTX 3070/Ti ve RTX 3080/Ti ile karıştırıyorlar galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Attığın videodaki çoğu oyunda yarı yarıya FPS kaybı var. Devasa fark yaratmayan bir teknoloji için neden %30-50 arası performans kaybı yaşayayım?

Merak etmeyin Unreal Engine 5 ile donanım hızlandırmasına da gerek kalmayacak. 🙂

Attığın videodaki çoğu oyunda yarı yarıya FPS kaybı var. Devasa fark yaratmayan bir teknoloji için neden %30-50 arası performans kaybı yaşayayım?
Önce RT açılmaz dediniz. Şimdi de FPS kaybı var diyorsunuz. Ben sırf Ray Tracing için 6900 XT dururken 3080 aldığım için enayiyim herhalde? 12K bütçem olsaydı RTX 3060Ti alırdım yine.
Nedenini açıklıyım; Grafiği, FPS'e tercih ediyorum ve benim gibi birçok insan var. Kişisel tercih meselesi hocam.

Geri
Yukarı